banner424

banner425

banner423Süleyman Soylu'nun annesi Servet Soylu Hayatını Kaybetti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesi Servet Soylu 75 yaşında hayatını kaybetti.

Yaşam 13.03.2021, 12:31 13.03.2021, 13:07
Süleyman Soylu'nun annesi Servet Soylu Hayatını Kaybetti

Süleyman Soylu'nun annesi Servet Soylu İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede 75 yaşında hayatını kaybetti. Servet Soylu'nun cenazesinin yarın Gaziosmanpaşa Merkez Camisi'nde öğle namazını müteakip kılınacağı öğrenildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Servet Soylu'nun vefat haberini sosyal medya üzerinden duyurdu.

Bakan Koca'nın twitter üzerinden yaptığı paylaşım şöyle; "İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Beyefendi'nin muhterem anneleri Hakkın rahmetine kavuştu. Merhumeye Allah'tan rahmet, Süleyman Bey kardeşimize ve ailesine sabırlar diliyorum."

İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise mesajında, İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’nun annesi Servet Soylu’nun vefatını büyük bir teessürle öğrendim. Servet teyzemize Allah’tan rahmet, başta sayın bakanımız olmak üzere ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun." dedi.

Ak Parti Genelbaşkanvekili Numan Kurtulmuş, "Değerli kardeşim, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun kıymetli annesi Servet Soylu Hanımefendiye Allah'tan rahmet, ailesine yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dilerim. Mekânı cennet olsun."

Maliye Bakanı Lütfi Elvan: "İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun kıymetli annesi Servet Soylu hanımefendinin vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah'tan rahmet, Sayın Bakanımıza ve ailesine sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun."

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş; "innâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’nun Rahmet-i Rahman’a kavuşan kıymetli annesi Servet Soylu’ya Cenab-ı Hak’tan rahmet; sayın Bakanımıza, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âlî olsun.

T.C. Jandarma Gn. K. "İçişleri Bakanımız Sayın suleyman soylu’nun vefat eden değerli annesi Servet Soylu hanımefendiye Allah’tan rahmet, Sayın Bakanımıza ve değerli ailesine başsağlığı dileriz. Mekanı cennet olsun."

Türk Büro Sen: "İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun muhterem annesi Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet, Sayın Bakanımız Süleyman Soylu ve ailesine sabırlar dileriz."

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül; "İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun muhterem annesi Servet Hanımefendinin vefat haberini üzülerek aldım. Annemize Cenab-ı Allah'tan rahmet; Bakanımıza, ailesine ve yakınlarına sabırlar niyaz ediyorum. Başımız sağ olsun."

Cübbeli Ahmet Hoca: "Allâh-u Teâlâ, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu Beyefendi'nin annesi Servet Hanımefendi'ye rahmet-i vâsiası ile rahmet eylesin, seyyiâtını hasenâta tebdîl eylesin, terörle mücâdelede vatanımıza çok büyük hizmetleri geçen Süleyman Bey gibi bir evlat yetiştirdiği için.

Süleyman Soylu Kimdir?

21 Kasım 1969 tarihinde İstanbul’da doğan Süleyman Soylu, Plevne Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 1987 yılında siyasete atıldığı Gençlik Kolları’nda İlçe Başkanı ve İl Başkan yardımcılığı yaptı.1995-1999 yılları arasında Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı, 1999-2002 arasında ise İstanbul İl Başkanlığı görevlerinde bulunan Süleyman soylu, 6 Ocak 2008 ve 16 Mayıs 2009 tarihleri arasında Demokrat Parti Genel Başkanlığı yaptı. Siyasete bir süre ara verdikten sonra 12 Eylül 2010 Referandumunda “evet” tercihini anlatmak üzere Türkiye’yi dolaşarak ”Demokrasi Buluşmaları” adını verdiği bir dizi seminer düzenledi. 2012 Yılında AK Parti’ye katılan Süleyman Soylu 4. Olağan Genel Kurulu’nda MKYK üyeliğine, ardından AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Daha sonra 2014 yılında Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Süleyman Soylu, 25 ve 26. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili, 24 Haziran 2018’de yapılan Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde de 27. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili olarak seçilmiş; 64. ve 65. Hükümetlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren de yine 65. Hükümette ve ardından 66. Hükümette de İçişleri Bakanı olarak görev yaptı.

Süleyman Soylu, 67. Hükümet’te yeniden İçişleri Bakanı olarak görev yapmaktadır. 1994 Yılında sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren bir aile şirketi kuran Süleyman Soylu evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)