Alexa

Taş Duvar Kaplama ve Tuğla Duvar Kaplama Modelleri

Taş duvar kaplama için mermer, granit, traverten gibi doğal taşlarla, kültür taşları ve kültür tuğlaları kullanılıyor.

Taş Duvar Kaplama ve Tuğla Duvar Kaplama Modelleri

Doğadan uzak yapılaşma özellikle büyük şehirlerde doğaya olan özlemi de arttırdı. Bu özlem insanları doğayla uyumlu dekorasyon seçenekleri arayışına soktu. Tarihi taş yapılar da bu arayışa ilham kaynağı oldu. Doğada bulunan taşlar tarih boyunca ana yapı malzemesi olarak kullanılmıştır. Evler, saraylar, hanlar, hamamla, kaleler, kuleler, köprüler doğadaki çeşitli taşlar kullanılarak yapılmıştı. İşte bu tarihi ve doğal güzellikler bugün yapıların dış cephe ve iç cephe duvarlarına taş kaplama yapılarak yapılarda yaşatılmaya çalışılıyor. Taş duvar kaplama için mermer, granit, traverten gibi doğal taşlarla, kültür taşları ve kültür tuğlaları kullanılıyor.

Çimento, pomza ve kumda oluşan tamamen doğal karışımla elde edilen kültür taşları ve tuğlaları doğal taşlarla birebir benzerlik gösteriyor. Kültür taşları doğada bulunan yüzlerce taş çeşidinin doku ve renk özellikleri aynen kopyalanarak üretiliyor. Oluştuğu bölge itibariyle doğal taşların birbirinden çok farklı doku özellikleri bulunuyor ve her biri muhteşem bir güzellik sunuyor. Kültür taşları da aynı güzelliği yapılara taşımış oluyor. Özellikle ev içi salon dekorasyonuna mükemmel bir estetik katıyor.

Tv ünitesi arkası, şömine duvar, kitaplık arkası, kolon gibi bölümlere uygulanan taş kaplama ile sıcak, huzurlu ve iç açıcı yaşam alanları oluşuyor. Taş duvar ve tuğla duvar kaplama mekânların dış cephelerine de doğallık katıyor. Ev, villa, yazlık, kır evi, ofis, otel, cafe, restoran gibi mekânların dış cepheleri taş ve tuğla kaplama ile özgün bir görünüm kazanıyor. Birbirinden farklı doku özellikleri, şekilleri ve renkleri olan taş ve tuğla çeşitleri duvar kaplamalarında en çok tercih edilen çeşitlerdir.

Artpietra taş ve tuğla modelleri ise ürün kaliteleri, kullanım avantajları ve ekonomik fiyatları ile mimar ve mühendislerin özellikle tercih ettiği ürünlerdir. Artpietra taş kaplama uzun yıllar deforme olmadan kullanılmaktadır. Uygulaması, temizliği ve bakımı oldukça kolaydır. Isı ve ses yalıtım özelliği ile huzurlu ve konforlu yaşam alanları yaratır. Bu avantajlarının yanında diğer kaplama malzemelerine göre çok daha ekonomiktir. Artpietra taş kaplama ile doğal güzellikleri mekanınıza taşıyacak, sağlıklı ve huzurlu yaşam alanlarınız olacaktır.

Uğur Cephe Kaplama

www.ugur-ticaret.com - info@ugur-ticaret.com

0 212 321 28 84 - 0 532 215 52 76

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 00:58
YORUM EKLE

banner325