Alexa

Temize çıkarmaya çalışıyorlar...

Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı Latif Selvi, "Bazılarının adeta gözü dönmüş ki olayla ilgilenmekten daha çok ideolojik bir yaklaşımla taraftarlarını temize çıkarmaya çalışıyor" dedi.

Temize çıkarmaya çalışıyorlar...
 Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı Latif Selvi, "Bazılarının adeta gözü dönmüş ki olayla ilgilenmekten daha çok ideolojik bir yaklaşımla taraftarlarını temize çıkarmaya çalışıyor" dedi.

Selvi, Gezi Parkı olayları sırasında İstanbul Kabataş'ta bebeğiyle saldırıya uğradığı iddiası sonrası Adli Tıp Kurumu'ndan aldığı raporla savcılığa suç duyurusunda bulunan Zehra Develioğlu'nun yaşadıklarıyla ilgili,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşananları "çirkin" bir olay olarak değerlendirdi.

Saldırı sonrası kadının raporunu aldığını, bundan sonra hukuki sürecin başladığını dile getiren Selvi, insaf sahibi herkesin saldırıyı kınaması gerektiğini ifade etti.

"Bazılarının adeta gözü dönmüş ki olayla ilgilenmekten daha çok ideolojik bir yaklaşımla taraftarlarını temize çıkarmaya çalışıyor" diyen Selvi, olayla ilgili bir takım haber ve görüntü manipülasyonlarına dayanarak bir takım yaklaşımların ortaya konulmaya çalışıldığını vurguladı.

Üzüntüyle yaşananları izlediklerini anlatan Selvi, fotoğraf karelerinde bir takım oynamalar yapılarak böyle bir mağduriyetin olmadığını iknaya kalkışılmasının rahatsız edici bir yaklaşım olduğuna dikkati çekti.

- "İnsanlık ölmemesi lazım"

Demokratik toplumlarda insanların tepkilerini gösterebileceğini ancak her şeyin yasal çerçevede olması gerektiğini, çizgi aşılmışsa kolluk kuvvetleri ve hukukun gerekeni yapacağını belirten Selvi, şöyle devam etti:

"Böyle bir saldırı meşru gibi gösterilmeye dönüştürülürse kimse bunun önüne geçemez. O çocuk ve bayan, kalıcı bir rahatsızlığa muhatap olmuş olsalardı ancak o şekilde mi tatmin olunacaktı. Olayı haberlere yansıdığı şekilde izleyince rahatsız olduk. İnsanlık ölmemesi lazım. İnsanlık herkese lazım. O fotoğraf görüntülerinin üzerinden olayı çarpıtmaya çalışmak yaşananlardan daha vahim bir durum. Uluslararası organizasyonlarda da bunun gibi yaklaşımları görebiliyoruz. İnsanın kanı donuyor. Bu olaylarda da 'böyle bir şey olmamış zaten, elimizde de görüntü var' gibi yaklaşımlar, bir bayan arkadaşımızın 'saldırıya uğradım' demesi bile üzüntü verici. Söz konusu bayanın ve çocuğunun mağduriyetinin yanında yer almalıyız. Bu tür mağduriyetler yaşanmaması için ilkeli davranmak zorundayız. Söz konusu kişinin hakkını herkes aramalı, demokratik bir şekilde davranılmalıdır."
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2014, 15:51
YORUM EKLE