Tiyatro Sanatçısı Altan Karındaş Hayatını Kaybetti

Sinema, tiyatro, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Altan Karındaş tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında yaşamını kaybetti. Peki Altan karındaş kimdir, nerelidir, ne zaman yaşamıştır?

Yaşam 06.03.2021, 14:26 06.03.2021, 23:01
Tiyatro Sanatçısı Altan Karındaş Hayatını Kaybetti

Altan Karındaş tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında yaşamını kaybetti. Sinema, tiyatro, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Altan Karındaş 10 yıldır Muğla’nın Marmaris Belediyesi Huzurevi’nde kalıyordu. Altan Karındaş, bir ay önce hastaneye kaldırılan Ünlü sanatçı, sabaha karşı hayatını kaybetti.Peki Altan Karındaş kimdir, nerelidir, ölüm nedeni nedir?

Altan Karındaş'ın Acı haberini tiyatrocu Nedim Saban sosyal medya twitter hesabından şöyle duyurdu:

"Tiyatromuzun büyük ustası Altan Karındaş’ı biraz önce kaybettik. 'Ölüm oranı yüzde yüz olan tek hastalık yaşamdır' der Memet Baydur. Çok üzgünüm, hastaneye girmeden önce yolladığı ses kaydı yüreğimin en derin yerinde acıtmaya devam edecek."

Altan Karındaş Kimdir?

Altan Karındaş, Sinema, tiyatro, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısıdır. 30 Ağustos 1928 tarihinde doğan Altan Karındaş, İstanbul Belediye Konservatuvarı'nda Şan ve Tiyatro eğitimi aldı. sanatçı 1951 yılında Muhsin Ertuğrul'un Küçük Sahne'sinde sanat hayatına başladı. Şehir Tiyatroları, Ulvi Uraz Tiyatrosu, Saim Alpago Tiyatrosu, Gen-Ar Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu gibi topluluklarda çalışan Altan Karındaş, Bir dönem kendi adına da tiyatro kurdu ve bir çok Sinema ve dizi filmlerde rol aldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)