Alexa

Vicdansız Anne!

Esenyurt’ta annesi tarafından çöp konteynerine atılanhenüz yeni doğmuş bebeği kağıt toplayıcı buldu.

Vicdansız Anne!
banner327

Esenyurt’ta annesi tarafından çöp konteynerine atılanhenüz yeni doğmuş bebeği kağıt toplayıcı buldu. hayata döndürülen  Minik bebeğe doktorlar tarafından "Umut" adı verildi.

Olay Esenyurt’ta meydana geldi. Bir kadın poşet içerisinde getirdiği yeni doğmuş bebeğini çöp konteynerine atarak kaçtı. Bir süre sonra kağıt toplayıcı şahıs konteyneri karıştırırken çocuğu fark etti ve çevrede bulunan vatandaşlardan yardım istedi. Hemen çevrede bulunan vatandaşlar yardıma koştu ve çocuğu battaniyeye sararak bir iş yerine götürdü. Durum polise ve sağlık ekiplerine bildirildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri çocuğa ilk müdahaleyi burada yaptıktan sonra hemen Esenyurt Devlet Hastanesi'ne kaldırdı.


Hastanede yeni doğan yoğun ünitesinde alınan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Esenyurt Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Necati Taşkın bebeğe Umut ismini verdiklerini belirterek, “Bebeğimiz çöpte kağıt toplayıcı tarafından göbeği daha kesilmeden açık şekilde bulunmuş. Hastanemize getirildiği andan itibaren gerekli bakımı ve tıbbi müdahalesi yapıldı. Bebeğimizin yatışını yaptık tıbbi müdahalesi sürmektedir. Bebeğimizin adını biraz klasik olacak ama 'Umut' koyduk” ifadelerini kullandı.

Vicdansız anne polis tarafından her yerde aranıyor.

YORUM EKLE