Alexa

7 /24 UYUMAYAN KÜTÜPHANE!.

Zihni Şahin'den Atakum için önemli bir proje. Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, 'Bilim ve Teknoloji Merkezi'nden sonra ilçeye 7 gün 24 saat hizmet verecek 'Kütüphaneler' kuracak.

7 /24 UYUMAYAN KÜTÜPHANE!.

Bilim ve Teknoloji Merkezi'nden sonra ilçeye 7 gün 24 saat hizmet verecek 'Kütüphaneler' kuracaklarını açıklayan Zihni Şahin, 

Atakum'un 'Eğitim, bilim, gençlik, kültür ve sanat şehri' olduğunu vurgulayan Zihni Şahin, Atakum Bilim ve Teknoloji Merkezi'nden sonra Atakum Belediyesi olarak 7/24 uymayan kütüphaneleri vatandaşın hizmetine koyacaklarını belirten Şahin, "Atakum'un 3 ayrı noktasında yapacağımız bu kütüphaneler, mimarisiyle de simge olacak" dedi.

Kent tarihine katkı sunan kitaplar yayımlanacak ve araştırma kültürü teşvik edileceğini söyleyen Şahin; "Atakum, Bilgi Erişim Merkezi ve 'Dijital Kütüphaneler'le başta gençler ve üniversite öğrencileri olmak üzere tüm hemşerilerimizin bilgiye kolaylıkla erişebildikleri bir kent olacak. Bu kütüphanelerde Atakumlu hemşerilerimiz geniş bir dijital kaynak havuzu, yüksek hızlı wifi ve konforlu çalışma alanlarına erişim sağlayacaklardır. Bu kütüphaneler düzenlenecek etkinliklerle, atölyelerle ve üretilen projelerle yeni okurların yetişmesine aracılık edecek, böylece okuma alışkanlığını yerleştirecek ve sürekli kılacaktır. Ayrıca kent tarihine katkı sunan kitaplar yayımlanacak ve araştırma kültürü teşvik edilecektir." dedi.

Atakum Belediyesi kütüphanelerinde okurlar yazarlarla, şair ve çevirmenlerle buluşacağını, çocuklar kütüphanelerin yaşam dolu dünyasıyla tanışma fırsatı bulacağını, Üyelik, emanet kitap alışverişi, uluslararası veri tabanı ve internet erişimi gibi hizmetlerin ücretsiz olacağını, kütüphanelerin birbiriyle çevrimiçi bağlantıda olması, kullanıcılara kütüphanelerin 80 bini aşan kitap varlığından aynı anda yararlanma olanağı da sunacağını belirten Zihni Şahin; "Atakum Uyumayan Kütüphanesi'nde Uluslararası Veritabanı EBSCO üyeliği, kullanıcıların 1,5 milyondan fazla ulusal ve uluslararası akademik/akademik dışı elektronik kaynağa, 50 binden fazla elektronik kitaba erişimini sağlayacaktır. Atakum Belediyesi 7/24 uyumayan kütüphaneleri engelli kardeşlerimizin erişim ve kullanımına uygun olarak dizayn edilecektir." dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 00:15
YORUM EKLE