Alexa

Abdullah Karapıçak; Türkiye’nin önünü kesemeyecekler

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Abdullah Karapıçak, mahalli idareler ile demokrasi arasında güçlü bir ilişkinin olduğunu vurgulayarak, "açık ve hesap verilebilir bir toplumsal düzeni tesis etmesi için Cumhur İttifakı bunu kendisine görev olarak bilmiştir. " dedi.

Abdullah Karapıçak; Türkiye’nin önünü kesemeyecekler

Çatalarmut Mahallesi sakinleri tarafından düzenlenen açık hava toplantısına katılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Vatandaşların 16 Nisan 2017’de başlatılan milli yürüyüşe bir kez daha omuz vereceğini ve ‘Beka İçin Milli Karar, Cumhur İçin İstikrar’ diyeceğini söyledi.

Çatalarmut Mahallesi'nde gerçekleşen buluşmaya, Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok,  AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, İl Başkan Yardımcıları, Meclis Üyesi Adayları, Muhtarlar ve Muhtar adayları ve vatandaşlar katıldı.

ÖNEMLİ ADIM

Miting havasında geçen toplantıda konuşan MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, mahalli idareler ile demokrasi arasında güçlü bir ilişkinin olduğunu vurgulayarak, “Demokrasi MHP için sadece bir siyasi rejim olarak değil yaşam tarzı olarak hayatın her alanında benimsediği ve inandığı bir değerdir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ülkemiz demokrasisi için önemli bir adım atıldı. 31 Mart 2019’da yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk mahalli idareler seçimi olma özelliğini taşımaktadır." dedi.

Bu seçimin millet iradesi ile sonuca erdiğinde 24 Haziran 2018’de yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel seçimleri aynı zamanda 16 Nisan 2017’de yapılan halk oylamasının da teminatı olarak güçlendirilmiş istikrarı ve istikbali için önemli bir aşama daha başarı ile geçilmiş olacağını dile getiren Karapıçak, "Demokrasi anlayışımızda, tam demokrasinin hâkim olduğu, milli ve insani vasıflı katılımcı, açık ve hesap verilebilir bir toplumsal düzeni tesis etmesi için Cumhur İttifakı bunu kendisine görev olarak bilmiştir. Bu kalabalıktan da görüyorum ki Çatalarmut kararını vermiş” dedi.

‘Beka İçin Milli Karar, Cumhur İçin İstikrar’

Türkiye'nin önünü kesmeye kimsenin gücü yetmeyeceğini belirten Abdullah Karapıçak, “Unutmamalıyız ki önümüzdeki seçim mahalli idare seçimi olmaktan ziyade biz belediyeciliği millete hizmetin ilk mevkii, ilk mercii, ilk merkezi olarak kabul ediyor milli ve manevi bir görev olarak kabul ediyoruz. ‘Sağduyunun birlikteliği, Cumhur İttifakı’ ile inanıyor ve güveniyoruz ki aziz milletimiz, 16 Nisan 2017’de başlatılan milli yürüyüşe bir kez daha omuz verecek, ‘Beka İçin Milli Karar, Cumhur İçin İstikrar’ diyecektir. Türkiye’nin önünü kesmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecek ve ‘Türkiye Ehline Emanet’ edilecektir” dedi.

OMURGANIZ YOKSA....

Diğer tarafgtan Samsun MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, İlkadım İlçesi Yeşiltepe Mahallesi Cumhur İttifakı mitinginde, MHP’den aday olamayınca partisinden istifa eden ve parti değiştirenleri eleştirerek; “ Ülkemiz için, milletimiz için siyaset yapıyorsanız omurganız olacak. Eğer bir duruşunuz, omurganız yoksa, öyle kemiksiz et gibi yamuluyorsanız kaçak durumuna düşüyorsunuz. Bir koltuk bulacağım diye başka tarlalarda koltuk atayanlarla işimiz yok. Siz kim olduklarını biliyorsunuz” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2019, 23:41
YORUM EKLE