Adem Murat Yücel Kimdir?

Ak Parti Aday Tanıtım Toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı kapsamında Alanya'da MHP'den Adem Murat Yücel'in destekleneceğini söyledi.

Yerel Seçim Haberleri 27.01.2019, 18:25 27.01.2019, 19:09
Adem Murat Yücel Kimdir?

Alanya Belediye Başkan adayı Adem Murat Yücel oldu. Cumhur ittifakı kapsamında Ak Parti tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından MHP'nin Alanya Belediye Başkan Adayının destekleneceğini ifade etti. Peki Adem Murat Yücel kimdir? Daha önce ne iş yapmıştır. 

ADEM MURAT YÜCEL KİMDİR?

25 Mayıs 1975 yılında Alanya’da dünyaya gelen Adem Murat Yücel, Hayate Hanım İlköğretim Okulu’ndan sonra Alanya Lisesi’ni bitirdi. Konya Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun olan Yücel; Vvatani görevini yedek subay olarak Kıbrıs’ta tamamladı. Kuyumculuk ve akaryakıt işletmeciliği sektörlerinde iş hayatına atılan Adem Murat Yücel, 2001 yılından itibaren aktif olarak siyasetin içinde yer alarak, Doğruyol Partisi (DYP) Alanya İlçe Teşkilatı’nda başkan yardımcılığı görevinden büyük kongre üyeliğine kadar çeşitli görevler üstlendi.

2004 yılında Kestel’de yapılan seçimlerde Kestel Belediye Başkanı seçilen ve Türkiye’nin en genç belediye başkanları arasına giren Yücel, 2009'da yerel seçimlerde Kestel belediye başkanlığı seçimlerini ikinci kez kazandı.

30 Mart 2013 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) çatısı altında siyasi çalışmalarına devam eden Adem Murat Yücel, 8 Aralık 2013 tarihinde MHP’nin Alanya Belediye Başkan Adayı ve 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde Alanya Belediye Başkanı seçildi. 

Belediye başkanlığı görevini sürdüren Adem Murat YÜCEL 18 kasım 2015 tarihinde Alanya Tanıtım Vakfı (ALTAV) nın yeni başkan'ı olarak seçildi. İyi derecede İngilizce, orta düzeyde Rusça bilen Yücel, Evli, ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu