AK Parti Samsun İl Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı

AK Parti Samsun İl Seçim Koordinasyon Merkezi 100. Yıl Bulvarı Liman Kavşağı'nda açıldı. SKM açılışına Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ta katıldı

Yerel Seçim Haberleri 25.02.2019, 20:58 26.02.2019, 13:58
AK Parti Samsun İl Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı

AK Parti Çevre Şehir Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan; Türkiye bugüne kadar milletin nezdinde karşılık bulmayan hiçbir yapıyı başarılı bir noktaya taşımadığını ve Cumhur İttifakının 15 Temmuz’da meydanda kurulduğunu belirtti.

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu; 31 Mart 2019’da Cumhur İttifakı’nın başarısı Türkiye Cumhuriyeti’nin gelecekteki huzur ve yükselişinin teminatı olacağını söyledi.

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, burada yaptığı konuşmada bir iddiası olduğunu, MHP il başkanı olarak Cumhur İttifakı'nın aday gösterdiği 18 belediyenin hepsini alınacağına inandığını belirterek, "siz de inanın. Mahcup olmayacağız." dedi. 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ise, bu seçimin vatanın ve milletin bekası için bir araya gelen Cumhur İttifakı ile Müslüman Türkün şahlanışına engel olmak isteyen çevrelerin, mihrakların arasında geçen bir seçim olduğunu söyledi. 

AK Parti Samsun İl Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışı, AK Parti Çevre Şehir Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı, Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Erdoğan Tok, Cumhur İttifakı Canik Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı, Bafra Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hamit Kılıç, Tekkeköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hasan Togar, 19 Mayıs Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Osman Topaloğlu, Cumhur İttifakı Ayvacık Belediye Başkan Adayı Halil Kalaycı, Cumhur İttifakı Çarşamba Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı Sebahattin Özdemir, Kavak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Sarıcaoğlu, Cumhur İttifakı Ladik Belediye Başkan Adayı Nurhan Yapıcı Özel, Salıpazarı Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Halil Akgül, Cumhur İttifakı Terme Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç, Vezirköprü Belediye Başkan ve Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Sadık Edis, Yakakent Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Kıyma, Asarcık Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Şerif Kılağuz, AK Parti ve MHP ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve adayları, teşkilat mensupları ve vatandaşlar katıldı.

BİR DAVADIR BİZİMKİSİ

AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, "Bir sevdadır bizimkisi; Seveni fani, sevileni baki, sevgisi ebedi… Bir heyecandır bizimkisi; Tutkusu eksilmeyen, duruşu eskimeyen, başı eğilmeyen… Bir duadır bizimkisi; Kınalı elli anaların, al yazmalı bacıların, alnı açık babaların, ak saçlı dedelerin, bağrı yanık ninelerin dilinden pare-pare dökülen… Bir davadır bizimkisi; Îlây-ı Kelimetullah hedefiyle nefes alıp, âleme nizam verme inancıyla gayret ettiğimiz." dedi.

TAŞERONLAR DEVREDEDİR

24 Haziran seçimlerinde ortak hedeflere sımsıkı sarılan Cumhur İttifakı’nın, 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinden de yüz akıyla çıkması öncelikli hedef olduğunu, 31 Mart 2019’da Cumhur İttifakı’nın başarısı Türkiye Cumhuriyeti’nin gelecekteki huzur ve yükselişinin teminatı olacağını ve hedeflerinin ve inançlarının bu olduğunu söyleyerek, "31 Mart 2019’da sadece belediye başkanı seçilmeyecektir. Zillet ittifakını oluşturan siyasi partilerin 31 Mart seçimlerini; yeni hükümet sistemiyle hesaplaşmak için bir vesile, bu kapsamda Türkiye’nin sistem ve rejim krizine düşmesi için bir başlangıç olarak değerlendireceği çok açıktır. 31 Mart 2019’un havasını bozmayı, milli iradenin vereceği kararı peşinen sakatlamayı hedefleyen zillet ittifakına destek için HDP’si, FETÖ ve PKK’sı bütün harici ve dâhili taşeronlar devrededir. İnanıyoruz ki; 1 Nisan sabahı için felaket senaryoları yazanların hevesleri milletimizin basireti sayesinde kursaklarında kalacaktır." dedi.

Milletimiz bize oy vermeye mecbur ve mahkûm değildir

Milletin kendilerine oy vermek zorunda olmadıklarını belirten Aksu; "Teşkilatımızın bütün mensupları kutlu bir emaneti taşıdıklarının bilincindedir, aksini düşünmemiz zaten mümkün de değildir. Bu nedenle 31 Mart seçimlerinde görevi ne olursa olsun, her arkadaşımın sorumluluğu çok fazladır. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinin ihtiva ettiği öneme binaen çalışmalarımızı günbegün yoğunlaştırmak zorundayız. Milletimiz bize oy vermeye mecbur ve mahkûm değildir. Tam tersine biz her yaştan, her kesimden insanımızla kurduğumuz gönül bağıyla, projelerimizle, yaptığımız hizmetlerimizle ve duruşumuzla milletimizin oy’unu hak etmeye mecburuz. Nefsimize diz çöktüremezsek, davamızı devleştiremeyiz. ‘Biz’ demez, ‘ben’ dersek, ‘bencilce’ hareket edersek, davamızı yüceltemeyiz…"dedi.

Bireysel çıkar peşinde koşanlara karşı uyanık duracağız

"Cesur olacağız, özgüven içinde hareket edeceğiz. Umutsuzluğu yanımıza, etrafımıza, yöremize sokmayacağız. Kötümserlere ortam açmayacağız. Karamsarlara fırsat vermeyeceğiz." ifadelerini kullanan Aksu; "Kara propagandadan geçinenlere karşı birlik içinde olacağız, diri duracağız, iri olacağız ve saflarımızı sımsıkı tutacağız. Nefislerine yenilenlere, nefesi kesilenlere, yorulanlara, bireysel çıkar peşinde koşanlara karşı uyanık duracağız. Mühim ve kalıcı olan, gönüllere dokunmak, milletin sinesinde yer etmektir. İşte bu sorumluluğun zerresini yüreğinde hisseden hiçbir arkadaşımızın tek bir anını dahi boşa geçirme hakkı yoktur. Bilakis biz vatan evlatlarına görevler düşmektedir. Bu görev; Anadolu’nun bağrından çıkmış günde beş vakit ezan sesiyle manevî havasını teneffüs ettiğimiz, helal suyunu içip, helal ekmeğini yediğimiz bu vatana karşı hizmet borcumuzdur…" dedi.

"İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın"

Bu anlayışla dosta düşmana karşı yeniden diriliş hareketi ve vatan sathında bir gönül seferberliği başlatacaklarını belirten Aksu; "Sevgi ve muhabbetle kucaklaşacak, gönül belediyeciliğini inşa edeceğiz. Belediyecilik; gönül işi, aşk işi, dertli insanların işidir diyerek, gönül, Samsun’un kendisidir. Gönül, memleket aşkıdır’ diyerek tevazu, samimiyet ve gayret ile gönülde millet, gönülden hizmet için yola çıkacağız. Şeyh Edebali'nin "İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın" düsturuyla birbirimize inanacağız, birbirimize destek ve dayanak olacağız. AK Parti sizlerin heyecanı, azmi ve gayreti sayesinde kurulduğu günden beri her seçimden başarıyla çıkmıştır." dedi.

İl başkanı Aksu konuşmasını şöyle sürdürdü:

Bu seçimde heç kimsenin ‘bana ne’ deyip kenarda oturma hakkı olmadığını belirten Aksu; "Hepimizin sahada olması hepimizin insanlara bu seçimin önemini anlatması gerekiyor. Bu seçim Erdoğan Tok’un, Hasan Togar’ın seçimi değil, bu seçim Zihni Şahin’in, Şerif Kılağuz’un seçimi değil, bu seçim Mustafa Demir’in seçimi değil, bu seçim; vatanın ve milletin bekası için bir araya gelen Cumhur İttifakı ile Müslüman Türk'ün şahlanışına engel olmak isteyen çevrelerin, mihrakların arasında geçen bir seçimidir. Bu seçim; ülkemizin makûs talih ve tarihini değiştiren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanımızı ve Türkiye’mizin gelişmesini istemeyenlerin seçimidir.Şimdi, 31 Mart'a kadar hep beraber durmaksızın tüm ilçelerimizde girilmedik sokak, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadan çalışmaya devam edeceğiz."

BEKA YERELDEN BAŞLAR

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak Ak Parti SKM açılışında bekanın yerelden başladığını söyleyerek şöyle konuştu; “Benim bir iddiam var. MHP il başkanı olarak Cumhur İttifakı'nın aday gösterdiği 18 belediyenin hepsini alacağımıza inanıyorum, siz de inanın. Mahcup olmayacağız. Cumhur İttifakı pazarlıklarla, rastgele bir araya gelmeyle kurulmuş bir ittifak değil. Sadece ülke bekasının, birlik ve beraberliğinin devam etmesi için kurulmuş bir gönül ittifakıdır. Beka içi boş bir kavram değil. Bugün bir kilo domates, salatalık, patlıcan az, iki kilosu çok olabilir. İşsiz olabiliriz, yarın işimiz olur. Eğer bekamızı, ülkemizi kaybedersek hayatımız söner. 'Bir belediye başkanı seçiyoruz bunun bekayla ne ilgisi var?' diyorlar. Çok ilgisi var. Beka yerelden başlıyor. Biz 15 Temmuz gecesi yereldeki bekanın ne kadar önemli olduğunu hep beraber gördük. Bugün bunu itibarsızlaştırmaya çalışanların belki de dünyadan haberi yok"

Cumhur İttifakı 15 Temmuz’da meydanda kuruldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Cumhur İttifakı’nın fotoğrafında tecrübe, azim, kararlılık, projeler ve hedefler olduğunu kaydederek, “Peki, karşı tarafta ne var? Milletin vicdanına açıklayamadıkları birliktelik var. Ama çok şüpheli bir birliktelik. Türkiye bugüne kadar milletin nezdinde karşılık bulmayan hiçbir yapıyı başarılı bir noktaya taşımamıştır. Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve çok kıymetli MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün bu birlikteliğe en tepede omuz omuza vererek, birbirinden güç alarak ve aynı zamanda tabana yayarak devam ettirmekteyse biz milletimizin gözünün içine baka baka diyoruz ki, Cumhur İttifakı 15 Temmuz’da meydanda kuruldu. Peki, sizin ittifakınız ne zaman ve nerede kuruldu? Bu ittifakın paydaşları kimler? Bugün bakıyorsunuz, ‘AK Parti kaybetsin de ne olursa olsun’ diyen bir bakış açısı var. Bugün 31 Mart'tan sonrasıyla ilgili en ufacık bir fikri olmayanların, maalesef bu ülke için hayal kuramayanların birlikteliği var.

Biz milletimize güveniyoruz

Tarih boyunca, özellikle 1919'un 100. yılında yanan müdafaa ateşine, kurtuluşa verilen önemi bugün yine vermek zorunda olunduğunu belirten Karaaslan; "Çıtayı çok yüksek tutuyoruz. Bu kazanıp kaybetmek çıtası değil, çıta en yukarıda ne hedef varsa o. Çünkü biz bu zamana dek her bir başarıyı milletimize hizmet olarak geri döndürmüş bir bakış açısına sahibiz. Ufku patlıcandan, domatesten öteye gidemeyen siyasi partiler, Türkiye bugün Antarktika’da üst kurdu. Haberiniz var mı? Biz milletimize güveniyoruz, bize çizdikleri istikametin farkındayız. Adayımız Mustafa Demir, şehir ekonomisi güçlendirecek projelere sahip. Samsun bütün ilçeleriyle beraber kalkınmalı. 100. yıl sadece kutlamalardan ibaret olmayacak. Bu sene aynı zamanda Samsun'un şahlanış senesi olacak" dedi.

Samsun'u bütün potansiyelleriyle birlikte geleceğe taşıyacağız

Cumhur İttifakı'nın Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, "İnanın sizlere hizmeti de özlemişim. Halkımızın heyecanını tüm ilçelerde hissettik. Ben inanıyorum ki 31 Mart'ta Samsun'dan Türkiye'ye çok iyi bir netice hediye edeceksiniz. Bize bu sorumluluğu vereceksiniz. Bizler de bütün teşkilatımızla birlikte, sayın Cumhurbaşkanımızın gücünü arkamıza alıp Karadeniz'in başkenti Samsun'u bütün potansiyelleriyle birlikte geleceğe taşıyacağız. Sanayide, istihdamda, turizmde, hemen her alanda çocuklarımızla, kadınlarımızla, yaşlılarımızla ilgili gençlerimizle ilgili ve 1 milyon 350 bin insanımızın hayatına ve gönlüne dokunacak hizmetleri gerçekleştireceğiz." dedi.

CUMHUR İTTİFAKI TÜRKİYE'Yİ DAHA ÇOK GÜÇLENDİRECEK

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "Kimleri ülkemizi yıkmak, dökmek, parçalamak, kazanımlarının elinden gitmesi için uğraşır, bizler ise inşa ve ihya için uğraşıyoruz." ifadelerini kullanarak, Bu zamana kadar sözlerinde durduklarını bunun neticesinde halkın desteğini gördüklerini belirtti. Cumhur İttifakının Türkiye'yi daha da güçlendirerek geleceğe birlikte emin adımlarla ilerlemeyi sağlayacağını ifade eden Yılmaz, "31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı adaylarımızın projeleri, halkla kucaklaşan yol haritaları, gönül belediyeciliği çizgisiyle halktan biri olarak yola çıktılar. Tevazu, samimiyet ve gayret ile çıkılan bu yolda halkımızın teveccühü ile 1 Nisan sabahı büyük bir hizmet seferberliği başlayacak" dedi.

AK Parti kurulduğunda bir sloganımız vardı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 31 Mart Yerel Seçimlerine büyük önem verdiklerini, Yerel kalkınmayı önemsediklmerini belirterek şöyle konuştu: "Samsun'da önceki dönem belediye başkanlığı yapmış çok değerli abimiz, milletvekilimiz Yusuf bey başarılı hizmetler yaptı. Ama inanıyorum ki adayımız Mustafa Demir, 31 Mart'tan sonra Yusuf beyin ve ardından Zihni beyin yapmış olduğu hizmetlere ilaveten, bu tecrübesini daha yukarıya taşıyacak. Sanayicilik ve siyaset tecrübesiyle çıtayı daha yükseğe taşıyacak. Daha önemli hizmetler yapacak. İşsizliği inşallah azaltacak. Bunu yaparken hep beraber yapacağız. İktisadın boyutu böyle ama bir de siyasi boyutu var. AK Parti kurulduğunda bir sloganımız vardı. 'Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' demiştik. 3 Kasım 2002 seçimlerinde 'Artık söz de karar da milletindir' diyerek yola çıktık. Bu sloganlar hala güncelliğini koruyarak devam ediyor. O, 2001 kuruluş ruhu Cumhur İttifakı'yla artarak devam ediyor" dedi.

Ülkemizin beka meselesi

Ülkemizin ve gönül coğrafyamızın içinden geçtiği süreç bu seçimlerin önemini daha da artırıyor. Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Bahçeli işte bu gaye ile ve devletin bekası için bir araya gelmişlerdir. Bu bakımdan 31 Mart sadece bir belediye başkanı seçimi değildir. Bu seçim ülkemizin beka meselesini en derinden yaşadığı hassas bir seçimdir." dedi.

İl başkanı Aksu konuşmasını şöyle sürdürdü:

Vatanın ve milletin bekası

İşte bu sebeple bu seçimde oylarımızı korumamız hatta yükseltmemiz gerekir. Bu seçimde hiçbirimizin ‘bana ne’ deyip kenarda oturma hakkı yoktur. Hepimizin sahada olması hepimizin insanlara bu seçimin önemini anlatması gerekiyor. Bu seçim Erdoğan Tok’un, Hasan Togar’ın seçimi değil, bu seçim Zihni Şahin’in, Şerif Kılağuz’un seçimi değil, bu seçim Mustafa Demir’in seçimi değil, bu seçim; vatanın ve milletin bekası için bir araya gelen Cumhur İttifakı ile Müslüman Türk'ün şahlanışına engel olmak isteyen çevrelerin, mihrakların arasında geçen bir seçimidir. Bu seçim; ülkemizin makûs talih ve tarihini değiştiren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanımızı ve Türkiye’mizin gelişmesini istemeyenlerin seçimidir. 

Şimdi, 31 Mart'a kadar hep beraber durmaksızın tüm ilçelerimizde girilmedik sokak, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadan çalışmaya devam edeceğiz."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurumspor 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Ankara Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25