Atıf Yiğit, Canik'in 100 yıllık planlamasını yapacak

Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tekin ve Canik Belediye Başkan Adayı Ekonomist Yiğit, vatandaşlarla buluştu. Tekin, "Siz Atıf başkanımıza güvenin "derken, Yiğit, "Canik'in 100 yıllık planlamasını yapacağız. Projelerimiz hazır "dedi.

Yerel Seçim Haberleri 07.03.2019, 01:30
Atıf Yiğit, Canik'in 100 yıllık planlamasını yapacak

İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin ve Millet İttifakı Canik Belediye Başkan Adayı Ekonomist Atıf Yiğit, Devgeriş ve Hacıismail Mahalleleri'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

YATIRIMLAR SAMSUN'DAN KAÇIYOR

31 Mart Yerel seçim çalışmaları kapsamında Caniklilerle bir araya gelerek yaptığı açıklamalarda konuşan Hayati Tekin, Samsun'un sahipsiz olduğunu belirterek 16 yıldır kenti yönetenler halen sorun çözmekten bahsettiğini, 16 yılda sorunları çözemediğini Samsunlular'ın Artık yeter dediğini ifade ederek, "Samsun işsizlik rakamları patlama noktasında. Samsun ekonomik olarak sürekli geri gidiyor. Yatırımlar Samsun'dan adeta kaçıyor. Siz projelerden önce Tersane yalanını halka anlatın. Nerede 15 bin kişilik istihdam?Biz halkın umudu olduk. İş aş sağlayacak projelerle geliyoruz. Canik'te Ekonomist Atıf Yiğit'e güvenin. O bütün sorunları çözmeye geliyor "şeklinde konuştu.

ESNAFIMIZ İŞ YAPAMAZ HALE GELDİ

Millet İttifakı Canik Belediye Başkan Adayı Ekonomist Atıf Yiğit, yaptığı ziyaretlerde Caniklilerden 31 Mart için destek istedi. Vatandaşların sorunlarını çözmek için yola çıktıklarını, Canik için projelerin hazır olduğunu belirten Yiğit, "Sorunları biliyoruz. Projelerimizi ona göre hazırladık. Canik'te vatandaşlarımız işsiz. Esnafımız iş yapamaz hale geldi. Biz Canik'te istihdam alanları yaratmaya geliyoruz. Yatırımcıları teşvik edeceğiz. Belediye girişimci olacak ve yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlayacak. Canik'in 100 yıllık planlamasını yapacağız "dedi.

ATIF YİĞİT KİMDİR?

1955 yılında Çarşamba doğan Atıf Yiğit, İlk ve ortaokulu Çarşamba’da okuduktan sonra Samsun Endüstri Meslek Lisesini bitirerek, Uluslararası B. Devlet Üniversitesi İşletme İktisat ve Ekonomi bölümü okudu. Okul hayatının ardındanişhayatına atılan Atıf Yiğit, 1972’den bu yana ticaretle uğraşıyor.

1972 ve 1980 yılları arasında, ziraat, çıraklık, kalfalık, ustalık, taşeronluk ve inşaat malzemeleri satışı ile ilgilenen Atif Yiğit, Ticaret Odası Meslek Komitelerinde başkanlıklar da yaptı. MHP Gazi Belde teşkilatının kurucusu ve Dönem başkanlığı görevini ne yürüten Yiğit, 1995 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Samsun milletvekili adayı oldu.

Samsun Müteahhitler Federasyonu Başkanlığı ve Ticaret ve Sanayi Odası Hakem Heyeti Grup Başkanlığı yapan Yiğit, 2014 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Canik Belediye Başkan Adayı oldu. Atıf Yiğit, Evli ve altı çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)