Atıf Yiğit; Kimse mağdur edilmeyecek

Millet İttifakı Canik Belediye Başkan Adayı Yiğit, göreve gelmeleri halinde kentsel dönüşüm projelerinin ilkini Gaziosmanpaşa mahallesinden başlayacaklarını belirterek, "Bizim yapacağımız kentsel dönüşümde hak sahipleri hakkını fazlasıyla alacak. Kimse mağdur edilmeyecek "dedi.  

Yerel Seçim Haberleri 09.03.2019, 17:23 09.03.2019, 17:27
Atıf Yiğit; Kimse mağdur edilmeyecek

Millet İttifakı Canik Belediye Başkan Adayı Ekonomist Atıf Yiğit, Canik ilçesinde Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin ile birlikte bir işyerinin açılışını gerçekleştirdi. 

Canik'te her zaman esnafın yanında olacaklarının mesajını veren Yiğit, "Biz Canik'te göreve geldiğimizde herkes kazanacak. İşsizimiz iş bulacak, esnafımız kazanacak, yatırımcılarımızı ilçeye çekerek, yeni istihdam alanları açacağız "dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Millet İttifakı Canik Belediye Başkan Adayı Ekonomist Atıf Yiğit, daha sonra Gaziosmanpaşa Mahallesi'ni ziyaret ederek, kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgi verdi. Yiğit, "Samsun'umuzun en eski ve en köklü mahallelerinden birisi olan Gaziosmanpaşa, ihtiyaca cevap veremeyen eskimiş kentsel yapısı ile bir an önce değişime ihtiyaç duyuyor. Yılların üst üste biriktirdiği şehircilik sorunlarının bedelini ödemek zorunda kalan Gaziosmanpaşa sakinleri, bir an önce hakettikleri yepyeni bir şehre kavuşmalıdır. Kentsel dönüşüm projelerimizi bölgemizde uygulamayı planlıyoruz "dedi. 

Hak sahiplerinin mağdur edilmeden haklarının fazlasıyla karşılanarak dönüşüm yapacaklarının altını çizen Yiğit, " Tüm mal sahiplerinin haklarını fazlası ile aldıkları kendilerine katmadeğer sağlayacak ve herkesin rızasına dayanan anlaşmalarla kentsel dönüşüm projesini hayata geçireceğiz. Gaziosmanpaşa modern bir mahellemiz olacak. Kimse mağdur edilmeyecek "dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)