Alexa

Bağımsız Aday Erhan Usta, Sabah Namazı İle Kolları Sıvadı

Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, sabah namazını Büyük Camii'de eda ettikten sonra Saathane Meydanın çevresindeki esnaf ile sabah kahvaltısı yaptı.

Bağımsız Aday Erhan Usta, Sabah Namazı İle Kolları Sıvadı

Sabah namazını Büyükcamii'de kılan Erhan Usta, esnafı ziyaretinde bulunarak esnafın kendisine destek verdiği taktirde Saathane meydanındaki çalışmaları bir an önce bitirip ticareti eskisi gibi canlandıracağını ifade etti.

19 Mayıs ilçesinde de esnaf ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelen Erhan Usta, 31 Mart seçimleri için destek isteyerek, bölgenin turizm potansiyelini ve istihdamı artırmaya yönelik çalışmaları başlatacağını söyledi.

SAMSUN KAZANSIN

Büyükşehir Kültür Merkezinde LADER'in düzenlediği, Halk Müziği konserine de katılan Usta,daha sonra Sektör Buluşmalarında SAMTİAD (Samsun Turizm ve İşadamları Derneği) yönetim kurulu üyeleri ile Zevahir Restoranda bir araya geldi.

26 yıllık devlet, 4 yıllık da siyaset tecrübesini Samsun'a aktarmak istediğini altını çizen Usta, "Ben bu yarışın Samsun'da bir hizmet yarışı olmasını diliyorum. Bu sandıktan Samsun çıksın, Samsun kazansın istiyorum. Böyle bir takım karalamalarla, iftiralarla değil projelerle fikirlerle yarışalım. Dolayısıyla bizde geriye doğru giden Samsun ekonomisini hak ettiği yere getirmek için, bir ekonomist ve iktisatçı olarak sizlere taahhüt ediyorum" dedi.

SAMSUN STRATEJİK BİR NOKTADA

Bağımsız Samsun Milletvekili ve Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, sektöre yönelik ziyaretlerine devam ederek,“Sektör Buluşmalarında” MOBİD (Mobilyacı ve İş Adamları Derneği) ile bir araya geldi. Samsun'un coğrafi konumunun çok stratejik bir noktada olduğunu, Geçmişten günümüze Samsun, nüfusu ve coğrafi konumu olarak bölgenin en önemli şehirlerinden birisi olduğunu söyleyen Erhan Usta burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

SAMSUN'U HAK ETTİĞİ YERE TAŞIYACAĞIZ

"Fakat Samsun gün geçtikçe ekonomik olarak geriye doğru gitmekte. 2014 TÜİK verilerine baktığımız da Samsun ekonomik olarak 38. sırada yer alıyor, 2017 verilerinde ise 5 basamak gerileyerek 43. sıraya gerilemiş durumda. Oysa Samsun hava, deniz, kara ve demiryolu ile geniş bir yol ağına sahip olarak iç ve dış pazara açılım da önemli bir noktada yer almakta. Biz bu potansiyeli bir ekonomist olarak en iyi şekilde değerlendirieceğimize inanıyorum ve Samsun'u Türkiye'de hak ettiği yere getireceğiz, inşallah"

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 18:23
YORUM EKLE