Başkan Eroğlu; Tokat'ı tarımda Türkiye'nin 10 ilinden biri yapalım

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde yeniden AK Parti'den Belediye Başkanı seçilen Eyüp Eroğlu, ikinci dönemine , kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 49 oyla tekrar belediye başkanı seçildi.

Yerel Seçim Haberleri 02.04.2019, 12:45
Başkan Eroğlu; Tokat'ı tarımda Türkiye'nin 10 ilinden biri yapalım

Tokat'ta yeniden belediye başkanı seçilen Eyüp Eroğlu, "Şehre bir hedef koyduk. Tokat'ı tarımda Türkiye'nin 10 ilinden bir yapalım." ifadelerini kullanarak, "Karadeniz bölgesinde tarım ve hayvancılıkta lider şehir yapalım diyoruz. Önümüzdeki beş yılda bir milyon turist hedefliyoruz.  Şu anda 250 binlerdeyiz." dedi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde 2. defa AK Parti'den Belediye Başkanı seçilen Eroğlu,  pazar günü Türkiye'de demokrasi şöleninin yaşandığını belirterek, "Bu görevi veren bütün halkımıza teşekkür ediyorum."dedi.

Geçen beş yılda kentte önemli çalışmalara imza attıklarını, gönül belediyeciliği noktasında, halkla iç içe olduklarına dikkat çeken Eroğlu, "Bunun yanında hizmet belediyeciliği konusunda da güzellikler yaptık. Beş yıl önce belediye başkan adayı olarak açıklandığımda, Tokat için yapmayı planladığımız 61 proje vardı. Hamd olsun bunları yaptık. Hatta fazlası ile yaptık, 91 proje. Örneğin, Tokat'a bir meydan kazandırma. Tarihi alanları ortaya çıkarma. Şehrin turizm cazibesini daha da geliştirme noktasında meydan projemiz hamd olsun geçtiğimiz dönemin önemli projelerinden biri idi." dedi.

Yeni dönemde 71 proje açıkladığına işaret eden Eroğlu,açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Şehre bir hedef koyduk. Tokat'ı tarımda Türkiye'nin 10 ilinden bir yapalım diyoruz. Karadeniz bölgesinde tarım ve hayvancılıkta lider şehir yapalım diyoruz. Önümüzdeki beş yılda bir milyon turist hedefliyoruz.  Şu anda 250 binlerdeyiz. 5 bin insanın çalışacağı yatırım ve yatırımcıyı Tokat'a getirelim istiyoruz. Özellikle Tokat'ımızın 5-6 mahallesinde kentsel dönüşümleri başlatıyoruz. Şehrimizde 240 dönümlük Gümenek alanı var. Burayı millet bahçesi yapacağız. Şehrimize bir meydan kazandırıyoruz. Tarihi alan Saat Kulesi. Orada 4 bin metrekarelik Saat Kulesi alanı yapıyoruz. Derdimiz şehrimizin biraz daha büyümesi, gelişme ve değişmesi." 

31 Mart yerel seçimlerinde yeniden başkan olan AK Parti'nin Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun kim olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 

EYÜP EROĞLU KİMDİR?

1977 yılında Tokat'ta doğan Eyüp Eroğlu İlköğrenimini Tokat Cumhuriyet İlkokulunda, orta ve lise tahsilini Tokat imam hatip Lisesinde tamamladıktan sonra 1995 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Lisans öğrenimine başladı. 1999 yılında Hukuk Fakültesi eğitimini tamamlayan Eroğlu;. 2001 yılından itibaren Tokat'ta serbest avukatlık mesleğini icra etmeye devam etti. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında çalışmalar içerisinde bulunan Eroğlu,, Tokat Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliği, Kızılay Şube yönetim kurulu üyeliği, Elden Ele Derneği Başkanlığı, TAHAD yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Yine bir dönem Tokat Barosu CMK Komisyon Başkanlığı görevini de yürüten Eroğlu; Orta düzeyde İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)