Başkan Ersan Aksu: Atakum'da Sonuçlara İtiraz Edeceğiz

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu,seçimlerin ardından ilk defa yaptığı yazılı basın açıklamasında; "AK Parti her zaman olduğu gibi yine birinci parti oldu. Cumhur İttifakı da vatandaşlarımızın gönlünde taht kurdu" dedi.

Yerel Seçim Haberleri 01.04.2019, 15:33 01.04.2019, 16:29
Başkan Ersan Aksu: Atakum'da Sonuçlara İtiraz Edeceğiz

1166 oy farkının olduğu ancak 4000 civarında geçersiz oyun bulunduğu Atakum'da sandık sonuçlarının yeniden inceleneceğini belirten Ak Parti İl Başkanı Ersan Aksu; "Atakum ilçemizde oy kullanılan 426 sandığın; sayım döküm çizelgelerini, sandık sonuç tutanaklarını ve birleştirme tutanaklarını inceliyoruz." dedi.

31 Mart 2019 yerel seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Ersan Aksu; Millet olarak, 31 Mart yerel seçimlerini, güvenli ve huzurlu bir biçimde tamamladıkladıklarını ifade ederek,, "Öncelikle, güvenli bir biçimde oy kullanmamızı sağlayan emniyet güçlerine ve görevli tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum" dedi.

Samsun'da da Cumhur İttifakı ipi göğüslemiştir.

Cumhur İttifakının Samsun'da en yüksek oyu aldığını belirten Aksu; "Her şeyden önce, seçim sonuçları; ülkemiz, milletimiz ve partimiz için hayırlı uğurlu olsun. Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun'da da Cumhur İttifakı ipi göğüslemiştir. AK Partimiz de en yüksek oyu alarak kazanma alışkanlığını devam ettirmiştir. Bu noktada; her bir neferiyle olağanüstü bir mücadele veren tüm teşkilat mensubu kardeşlerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu zaferde emeği geçen her bir arkadaşımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum." dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Sayın Mustafa Demir Bey'i kutladığını ve tebrik ettiğinihi kaydeden Ersan Aksu; Umuyorum ki Samsun, kendisinin başkanlık edeceği önmüzdeki 5 yılda çok farklı bir noktaya gelecektir. Cumhur İttifakı olarak seçimi başarı ile bitiren 15 ilçe belediye başkan adayımızı da ayrı ayrı tebrik ediyorum. İlçelerinde gerçekleştirecekleri çalışmalarda kendilerine başarılar diliyorum. Allah hepimizi muvaffak etsin." şeklinde konuştu.

İTİRAZLARIMIZI YAPACAĞIZ

Seçim sonuçları ile ilgili olarak ilk sandıktan son sandığa kadar yarışın yaşandığı tek ilçe olan Atakum'la ilgili ise değerlendirmelerin ve çalışmaların hızlıca devam ettiğine işaret eden Aksu; "Atakum ilçemizde oy kullanılan 426 sandığın; sayım döküm çizelgelerini, sandık sonuç tutanaklarını ve birleştirme tutanaklarını inceliyoruz. Aleyhimize 1166 oy farkının olduğu ancak 4000 civarında geçersiz oyun bulunduğu Atakum'da, tüm sandıklarda; ilçe belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği sandık sonuç tutanakları yönünden seçim sonuçlarına İlçe Seçim Kurulu nezdinde itirazlarımızı yapacağız. Maddi hataları inceleyip, geçersiz oylar yönünden de tüm sandıklarda itirazlarımızı yaparak yeniden sayım isteyeceğiz."" şeklinde açıklamasını tamamladı.

Yorumlar (0)