Alexa

Cemil Deveci; En Büyük Sorun İşsizlik

CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci, Atakumluların sorunlarını dinledi. Atakum halkının ve esnafın yaşadığı sorunların sonlanması için kendi çözüm önerilerini bir bir sıralayan Cemil Deveci, "Tüm sorunlarınızı biliyoruz. Yıllardır Atakum'u nasıl sorunsuz, mutlu ve daha yaşanılabilir bir kent haline getirebileceğimiz üzerine çalışıyoruz ve bu sorunları çözmek için geliyoruz" dedi.

Cemil Deveci; En Büyük Sorun İşsizlik

Cumhuriyet Mahallesi ve Yeni Mahalle'de esnaf ziyaretlerinde bulunan CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci, Tüm Türkiye gibi Atakum'un da en büyük sorunlarından birisinin işsizlik olduğunu belirtti.

Cemil Deveci, "İstihdam bir kentin geleceğidir. Yani sizin olduğu kadar bizim de kendimizw dert edindiğimiz bir konu. Seçildikten sonra ilk ve en önemli projemiz kuracağımız meslek edindirme merkezi'nde öncesinde değişik sektörlerde vereceğimiz meslek edindirme kurslarında eğittiğimiz ve sertifikalarını verdiğimiz vatadaşlarımızı veri bankamıza kaydedeceğiz. Bu projemizin bir parçası. Diğer parçada ise Atakum sınırları içerisinde çalışacak eleman arayan işverenlerimizle bu vatandaşlarımızı buluşturacak ve işsizliği ilçemizde artık bir sorun olmaktan çıkaracağız" dedi.

Öncelikle Atakum'u engelsiz hale getireceklerini belirten Deveci, "Önce Atakum'u rehabilite edeceğiz. Engellilerin özgürce ve hiç bir "engel"e takılmadan Atakum'un caddelerinde, sokaklarında, sahillerinde dolaşabilmeleri, parklarında nefes alabilmeleri gerekir. İnanın biz bunu yapabiliriz. Biraz iyi niyet ve hassasiyet bunun için yeterli" dedi. Engelli vatandaşlara 7/24 evlerinde ve telefonla destek vereceklerini, kendilerine rehabilitasyon desteği sunacacaklarını ifade eden Deveci ayrıca engelli vatandaşları meslek sahibi yapabilmek için meslek edindirme kursları açacaklarını da sözlerine ekledi.


 

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 15:50
YORUM EKLE