Alexa

Cemil Deveci Kimdir?

 CHP'nin Samsun - Atakum Belediye Başkan Adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Cemil Deveci olarak açıklandı. Peki Atakum Belediye Başkan Adayı olan Cemil Deveci kimdir?

Cemil Deveci Kimdir?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Samsun Atakum Belediye Başkan Adayı'nın Cemil Deveci olduğunu ilan ettikten sonra "Cemil Deveci kimdir?" şeklinde sorgulanmaya başladı. Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci, daha önce ni iş yapıyordu ve CHP'de siyaset yapıp yapmadığı da merak edildi. CHP Atakum Adayı Deveci, daha çok solcular tarafından iyi bilinmektedir. Deveci daha önce sol siyasi partilerde il ve ilçe başkanlık ve yöneticilikte yaptı.

2017 tarihinde yapılan CHP Atakum 4. Olağan İlçe Kongresi'nde geçerli oyların 173'ünü alan Cemil Deveci yeniden başkan seçilirken rakibi Turgay Özçelik 169 oy almıştı.

31 Mart 2019'da yapılacak mahalli idareler seçimi için CHP Samsun-Atakum Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Cemil Deveci 31 Mart seçimlerinde Atakum ilçesi belediye başkan adayı olarak gösterildi. 

CEMİL DEVECİ KİMDİR?

ilk ve orta öğrenimini Boyabat'ta, lise eğitimini ise Ankara Yenişehir Sağlık Koleji'nde tamamlayan Cemil Deveci, 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Enstitüsü Türkçe bölümünü ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Deveci,1984 yılında Samsun Barosuna kayıt oldu ve Hukuk Bürosu'nda Kurucu Avukat olarak, serbest avukatlık yaptı.

1977-1980 yılları arasında TÜS-DER (Tüm Sağlık Personeli Derneği) Samsun Şube Başkanı, Karadeniz Bölge Temsilcisi ve Genel Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Cemil Deveci, 1983 yılında Sosyal Demokrasi Partisi (SODEP)'e üyesi, SODEP İl Yönetim Kurulu, Samsun Merkez, İlçe ve İl Genel Meclisi üyeliği görevlerinde bulundu. CHP Samsun İl Başkanı olarakta görev yapan Deveci, Sivil toplum kuruluşlarında, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Samsun Şube Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şube Başkanlığı, İnsan Hakları Derneği Genel Yönetim Kurulu üyeliği, Atatürk Kültür Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği gibi çeşitli görevler aldı.

İki dönem Atakum CHP İlçe Başkanlığı yapan Deveci, Orta derecede Fransızca bilmekte, evli ve üç çocuk babasıdır.

Cemil Deveci CHP'den Atakum Belediye Başkan adayı olduktan sonra ilk ziyaretini İyi Parti'ye yaptı. Cemil Deveci, ilk ziyaretini İYİ parti'ye yaptı.  AV. Cemil DEVECİ, burada yaptığı konuşmada;' Son 5 yıldır Atakum'un iyi yönetilmediğini belirterek, "referandum sürecinde nasıl birlikte hareket ettiysek şimdide aynı birlikteliği devam ettirerek başaracağız. Şeffaf belediyecilik anlayışıyla yönetilen bir belediye olacağız. Yapılan her işin , harcanan her paranın Her kuruşunun hesabını atakum halkına vereceğiz. Atakumda birlikte çalışacağız , birlikte kazancağız , birlikte yöneteceğiz.'' dedi.

02.02.2019 cumartesi günü saat:14:00 de Türk İş egitim merkezinde CHP Atakum Beledıye Başkan Adayı Av.Cemil DEVECİ'nin aday tanıtım toplatısı gerçekleşeceği duyuruldu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 13:42
YORUM EKLE