Cumhur İttifakı 'Kavak Büyük Mitingi' Yapıldı

Cumhur İttifakı tarafından düzenlenen “Büyük Kavak Mitingi “ görkemli bir kalabalığa sahne oldu. Yaşardoğu Mahallesi’nde düzenlenen açık hava mitinginde Mehter takımı gösterileri adeta büyüledi.

Yerel Seçim Haberleri 28.03.2019, 19:22 28.03.2019, 19:47
Cumhur İttifakı 'Kavak Büyük Mitingi' Yapıldı

Cumhur İttifakının Kavak'ta düzenlediği miting havanın soğuk olmasına rağmen kalabalık oldu. Cumhur ittifakı adayı ve Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu,kavaklılara hitabında, Kavak'ta tüm sorunların üstesinden gelecek projelerinin olduğunu yapacakları yatırımlarla bütün sorunları ortadan kaldıracaklarını belirtti.

Yaşardoğu Mahallesi’nde Cumhur İttifakı tarafından düzenlenen “Büyük Kavak Mitingi “ Mehter takımının yaptığı gösterilerle anlam kazandı.

Görkemli Mitinge, AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ve yönetimi, AK Parti Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti önceki dönem Samsun Milletvekilleri Mehmet Kurt ve Hasan Basri Kurt, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve yönetimi, AK Parti İlçe Başkanı Osman Atlı, MHP ilçe Başkanı Cahit Kamber, Meclis üyesi adayları, AK Parti Gençlik ve Kadın Kolları ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

AK Parti seçim otobüsü üzerinden halka hitap eden Cumhur İttifakı adayı ve Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, beş yıllık dönemini alnı ak, başı dik olarak tamamladığını belirtti. Yeni dönem için ise hazırladıkları 41 vizyon proje ile Kavak'ı çok daha ileri noktalara taşıyacaklarının sözünü verdi.

AK Parti iktidarları döneminde Türkiye’nin yakaladığı büyüme ile adeta çehresinin değiştiğini ifade eden Sarıcaoğlu, 2014’te AK Belediyecilik ile buluşan ilçenin beş yılda 526 milyon liralık yatırıma kavuştuğunu söyledi. Çalışmalarıyla ilçenin istihdam sorununu önemli oranda çözdüklerini de dile getiren Sarıcaoğlu, hizmete girecek yeni yatırım alanları ile sorunu tümüyle ortadan kaldırmayı hedeflediklerini söyledi.

KAÇAKLARA KANMAYIN

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, miting meydanını dolduran kavaklılara hitap ederek, MHP’den ayrılan İYİ Parti adayına yüklenerek, "Bizim kaçağımız İYİ Parti’den Kavak’ta aday olmuş, MHP’lilerden oy istiyormuş. O MHP’li olsaydı partisinde edebi ile otururdu. Bu kaçaklara kanmayın” dedi.

AK Parti İl Başkanı Av. Ersan Aksu, Kavak’ta Cumhur ittifakı adayının desteklenmesini isteyerek “ Partilerini terk edenlere Trenden inenlere kanmayın. Bunların peşinden gitmeyin. 31 Mart’ta sandıkları patlatın” diye konuştu.

Demir; AK PARTİ YAPAR ONLAR BAKAR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, “Şimdi daha büyük hizmetler ve yatırımlar geliyor. Hizmeti AK Parti yapar diğerleri sadece bakar. Getireceğimiz hizmetler ile beş yıl sonra Kavak’ı kimse tanıyamayacak.” dedi.

Kavak ilçesinin gönüllerde yerinin ayrı olduğunu, eşit hizmet ve eşit kalkınma anlayışıyla gelişim sürecini sürdürdüğünü,Kavak ilçesindeki sorunlarını bidiğini ve giderme noktasında bu zamana kadar gösterilen gayretleri devam ettirileceğine söyleyen Demir; "İlçemiz için birçok proje hayata geçirildi. Emeği geçenlere katkı verenlere teşekkür ediyorum. Yeni dönemde de halkımız yetkiyi verdiği takdirde tüm ilçelerimiz gibi Kavak'ta da yeni bir dönemi başlatacağız. 31 Mart'ta Samsun için, geleceğimiz için sandıkta kararınızı  verin" diyen Demir, "Sandık bizim demokrasimizin vazgeçilmezi. Halkımızın aldığı her kararın başımızın üzerinde yeri vardır. Aylardır sahada bu kutlu göreve neden talip olduğumuzu, neler yapacağımızı anlatıyoruz. Bizim kendimizden, halkımıza hizmet etme noktasında hiç endişemiz yok. Vatandaşlarımız bize güvensin, inansın yetkiyi vererek oylarının nasıl hizmete dönüştüğünü görsün. Bu zamana kadar verdikleri destekten hiç pişman olmadılar. 'Yaparsa  AK Parti Yapar' anlayışı yüreklere işledi. Şimdi Cumhur İttifakımız, el ele kol kola vererek hizmet için, büyük Türkiye için 31 Mart'ta halkımızın karşısında." dedi.

Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’da Kavak’ın AK Parti ile hizmete kavuştuğunu söyleyerek; “Geçmişte Samsun Kavak arası 1 saat iken bugün sadece 20 dakika.  Tüm bunlar AK Parti ile oldu. Hizmet AK Parti kadrolarının işi. Alavere dalavere de onların işi. Şimdi 31 Mart’ta vereceğimiz oylarla İbrahim Sarıcaoğlu’nu ve Mustafa Demir’i birbirinden ayırmayın. Güçlü bir biçimde destek ile hizmete, birlik ve beraberliğe devam deyin” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)