Demirtaş, İşsizlik İlkadım'ın Kaderi Olmayacak

İyi Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necaattin Demirtaş, "İşsizlik İlkadım'ın kaderi olmayacak" dedi.

Yerel Seçim Haberleri 27.03.2019, 22:34
Demirtaş, İşsizlik İlkadım'ın Kaderi Olmayacak

"İşsizlik İlkadım'ın kaderi olmayacak" ifadelerini kullanan İyi Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necaattin Demirtaş, özellikle gençlerin işsizlik sarmalının içinde çaresizce kıvrandığını belirterek, "Seçim gezilerimizde gördük ki Ülkemizde yaşanan sorunların birinci sırasına işsizlik oturmuş. Göreve geldiğimizde ciddyetle üzerinde duracağımız öncelikli konumuz meslek edindirme kursları açmak. Fakat bu kurslar açmış olmak için açılan değil, içeriği dolu, ilimizin eleman ihtiyaçlarına yönelik kalifiye eleman yetiştiren, istihdam garantili kurslar olacaktır" dedi.

Necaattin Demirtaş, işsiz kalan bir gencin çaresizlikle içinden çıkmayacağı yanlış yollara yönelebileceği tehlikesine de dikkat çekerek "Mahalle atölyelerimiz gençlerimizi kazanmamız noktasında önemli merkezler olacaktır. Mesleki anlamda yetişmiş gençlerimizin çalışma hayatına katılımı için yatırımcılarla, iş insanlarıyla sürekli iletişim halinde olacağız. Ben bir belediye başkanı değil bu gençlerimizin de abisi olacağımın garantisini veriyorum" diye konuştu.

Teknoloji çağının gereği olarak çocukların ve gençlerin kaliteli interneti, doğru bir şekilde kullanabilmeleri için çeşitli eğitimler verileceğinin dealtını çizen Necattin Demirtaş, "İnternet çağında yaşıyoruz. Eğer gençlerimizi sanal dünyadan uzak tutamıyorsak onlara bu teknolojiyi doğru kullanmanın yollarını öğreteceğiz. Bilgiye ulaşma noktasında gençlerimize ücretsiz internet hizmetiyle destek olacağımızı da siz değerli vatandaşlarımla paylaşmak isterim" dedi.

Yorumlar (0)