Alexa

Deveci'den "Camileri ahıra çeviren CHP zihniyeti değişmiyor" Tepkisi

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci, "Camileri ahıra çeviren CHP zihniyeti değişmiyor" başlıklı habere sert tepki gösterdi.

Deveci'den "Camileri ahıra çeviren CHP zihniyeti değişmiyor" Tepkisi

"Camileri ahıra çeviren CHP zihniyeti değişmiyor" başlıklı habere sert tepki gösteren Cemil Deveci, "Haberi yapan şahıs Şenyurtlulardan özür dilemelidir." ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci, bir internet gazetesinin hakkında yaptığı habere tepki göstererek, "Bu yapılan haber Şenyurtlulara yapılmış bir hakarettir. Tüm hassas değerleri hiçe sayıp, sırf birilerine yaranabilmek ve birilerinden para koparabilmek için kalemlerini kiralayarak birilerinin adamı olan sözümona gazeteci, benim ismimi alaşağı etmek adına Şenyurt Mahallesi sakinlerini rencide eden bir haber kaleme almış. Gazetecilik her şeyden çok onur ve haysiyet gerektiren bir meslektir." dedi.

Kemse bu haberi saptırmaması gerektiğini söyleyen Cemil Deveci, "Onuru ve haysiyetiyle alınteri döken tüm emekçi basın mensuplarımızı tenzih ederek konuşuyorum. Benim hakkımda olumsuz haber yapılmasına bile bir sözüm yok. Ancak benim ismimi kullanarak Şenyurt Mahallesinde yaşayan onlarca insanı, dini siyaset yapmak için kullanmakla suçlamak büyük bir ayıptır. Böylesine bir ayıba kayıtsız kalmam mümkün değil. Bu haberi yapan şahıs Şenyurtlulardan özür dilemelidir." dedi.

Haber kaynağın kim?

Millet İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Deveci, birilerini anlamadan, dinlemeden neden karalamaya çalıştıklarını dile getirerek, "Mahallelinin talebi üzerine bize davet geldi, biz de icabet ettik. Yaklaşık bir hafta önce Zihni Şahin'de aynı yerde mahalleli ile görüştü. Ama nedense Zihni Bey'in haberi aynı doğrultuda yazılmadı. Bunların altında yatanın ne olduğunu biliyoruz. Herkes, her şeyin farkında ama kimse ses çıkaramıyor. Ziyarette görüşmek için gittiğimiz yer köyün eski camisi ve bir süre önce köy konağı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Söylediğim gibi haberin neden böyle yapıldığını biliyorum ama üzücü olan mahallelinin de yapılan karalamaya alet edilmesi.

Böyle bir gazetecilik anlayışı olamaz

Köyün yeni bir camisi var zaten. Birini tanımadan, anlamadan, dinlemeden neden karalamaya çalışırsın. Gazeteci dediğin araştırır, sorgular ve ortaya koyduğu haberin kaynağını da haberler birlikte kamuoyu ile paylaşır. Bu haberi yapan şahısa soruyorum. Haber kaynağın kim? Acaba daha önce hiç Şenyurt Mahallesi'ne gittin mi? Haberinde kullandığın fotoğrafları bile bizim sosyal medya hesaplarımızdan alıyorsun. Ama haberi yazdığın yer hakkında araştırma yapmıyorsun. Yaptığım haberin gerçek yüzü ortaya çıkar diye hiç düşünmedin mi? Böyle bir gazetecilik anlayışı olamaz." ifadelerinde bulundu.

ÇIKAN HABER 

CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci Gerçek Taraf Haber Sitesinde çıkan haberi sert dille eleştirerek tepkisini dile getirerek kaynağını açıklamasını istemiştir. Bir gazeteci kaynağı açıklamak zorunda mıdır? Ayrıca zaten haberde sosyal medya da yorumlara dayalı olarak haberi yaptığını bölertmektedir.

İşte o haber:

Samsun’un Atakum ilçesine bağlı Şenyurt Mahallesi'nde seçim gezisi yapan Cemil Deveci, projelerini anlatmak için mescide gitti. Deveci, seçim propagandasını mescitte yapması dine saygısızlık olarak algılandı. Sosyal medyadan paylaşılan fotoğraflara vatandaşlar tepki gösterirken, “CHP iktidarında camileri ahırlara çeviren zihniyet, şimdide dini, siyasete alet etmeye çalışıyor” ifadelerinde bulunuldu.


 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 21:22
YORUM EKLE

banner325