Erdoğan; Antalya'da belediye başkan adaylarını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Antalya Aday Tanıtım Toplantısı'nda Antalya Belediye Başkan Adaylarını tanıttı.

Yerel Seçim Haberleri 27.01.2019, 17:25 27.01.2019, 17:49
Erdoğan; Antalya'da belediye başkan adaylarını Açıkladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Antalya Aday Tanıtım Toplantısı'nda kentte yağmur ve fırtınanın ardından yaşanan doğal afet sonucu hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi.
Antalya'da aday tanıtım toplantısında konuşan Erdoğan, Türkiye'nin son yıllarda verdiği mücadelenin tarihi bir nitelikte olduğunu ifade ederek, "Son 5-6 yılda ülkemizin önünü kesmek, milletimizin ayağına pranga vurmak için oynanan oyunlara karşı verdiğimiz mücadele gerçekten tarihi öneme sahiptir. Bugün de sınırlarımız içinde ve dışında aynı mücadeleyi sürdürüyoruz. Büyük bir üzüntüyle ifade ediyorum ki ülkemizin bu mücadelesinin önündeki en büyük engel çarpık ve kifayetsiz muhalefet anlayışıdır."  dedi

Tek parti devrinden beri demokrasi ve kalkınma yolunda atılan her adıma karşı çıkan CHP'nin işi artık bölücülerle birlikte hareket etmeye kadar vardırdığını belirterek, "Vesayet güçlerinden terör örgütlerine ve darbecilere kadar bu ülkenin, bu milletin hakkına, hukukuna, istiklaline, istikbaline saldıran kim varsa hepsinin karşısına dikildik." dedi.

Menderes Türel'i daha önce Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya Spor Salonu'nda, partisinin ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı.

AK Parti Antalya'da Aksu, Kepez, Elmalı, Demre, Gündoğmuş, Gazipaşa ilçelerinin yanı sıra büyükşehir belediyesi için mevcut belediye başkanlarını yeniden aday göstererek, Cumhur İttifakı kapsamında Alanya, Kemer, Korkuteli ve Finike'de MHP adaylarının destekleneceğini açıkladı. Böylece; Alanya'da Adem Murat Yücel, Kemer'de Yusuf Üras, Korkuteli'nde Ömer Niyazi İşlek, Finike'de ise Nail Dülgeroğlu Cumhur İttifakı'nın adayı oldu. 

AK Parti'nin Antalya'daki ilçe belediye başkan adayları şöyle:

Akseki İbrahim Özkan

Aksu: Halil Şahin

Demre: Süleyman Topçu

Döşemealtı: Emre Efecan

Elmalı: Ümit Öztekin

Gazipaşa: Adil Çelik

Gündoğmuş: Mehmet Özeren

İbradı: Hatice Sekmen

Kaş: Mutlu Ulutaş

Kepez: Hakan Tütüncü

Konyaaltı: Gaye Doğanoğlu

Kumluca: Hüsamettin Çetinkaya

Manavgat: Hasan Öz

Muratpaşa: Gökcen Özdoğan Enç

Serik: Enver Aputkan

Yorumlar (0)