Alexa

Erdoğan Tok, İlkadım'ın 2019-2024 Projelerini Açıkladı

Cumhur İttifakı AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, Serra Otelde gerçekleşen Yeni Hedeflerin ve Projelerini Tanıtıldığı Lansmanda 2019-2024 Dönemi projelerini açıkladı.

Erdoğan Tok, İlkadım'ın 2019-2024 Projelerini Açıkladı

Yeni Hedeflerle ve Yeni Projelerle; İlkadım 2019-2024 Dönemi projeleri Serra Otelde gerçekleşti. Yeni Hedeflerin ve Projelerini Tanıtıldığı Lansmanda Cumhur İttifakı AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, yeni 46 projesini açıkladı. Ayrıca kentsel dönüşüme de büyük önem verdiklerini söyledi.

AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, 2019-2024 Dönemi projeleri şimdiden vatandaşlara ve İlkadıma hayırlı olmasını dileyerek, 20 yılda yaptıkları hizmetleri 5 yılda yaptıklarını ifade etti.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, başkan seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerin lansmanına Gazeteci-Yazar Osman Kara, İhlas haber Ajansı (İHA) Samsun Bölge Müdürü Ali Yılmaz Ergen, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, Samsun İnternet Cemiyeti Başkanı Sedat Öksüzoğlu, Samsun’da görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri, gazete, internet, televizyon yöneticileri ve muhabirleri katıldı. Lesmana ayrıca, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Erdemir, AK Parti İlkadım Kadın Kolları Başkanı Halime Kesmen, İlkadım Belediyesi Meclis Üyeleri ve Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayları katıldı.
Bundan dolayı da çok mutluyuz.

İlkadım tarihinde yapılan hizmetten daha fazlasını son 5 yıllık dönemde yaptıklarının altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Çıraklık ve kalfalık dönemini geride bıraktık. Bu dönemde çok önemli projelere imza attık. Çıraklık dönemi ve Ankara’daki bürokratik dönemden de tecrübe edindik. Son dönemde de güzel işlere imza attık. İlkadım Belediyesinin toplam 20 - 25 yıllık bir geçmişi var. Biz bu geçmiş 20 yılda yapılan hizmetlerin daha fazlasını son 5 yıllık dönemimize sığdırdık. Bundan dolayı da çok mutluyuz. O zaman söz verdik ve yaptık. 2004-2009 arası ve 2014 - 2019 arasında söz vermiştik şimdi yaptıklarımızın mutluluğunu yaşıyoruz."dedi.

Gündüz nüfusumuz 600 bini geçiyor

İlkadım, Samsun’un merkezi konumunda bulunan 350 bin nüfusa sahip çok önemli bir ilçe olduğunu hatırlatan Tok, "İlkadım’da kurulmuş olmanın getirdiği, eskiden yapılan plansız yapılaşmadan kaynaklanan maalesef çarpık yapılaşmayla da karşı karşıya olan bir ilçe. Gündüz nüfusumuz, gece nüfusumuzun hemen hemen 1,5 katı. Gündüz nüfusumuz 600 bini geçiyor. Çünkü dışarıdan ve diğer ilçelerden gelen insanların uğrak yeri İlkadım. Bütün ticarethaneler, kamu hastaneleri ve önemli kurumlar İlkadım ilçesinde bulunuyor. İlçe olarak böyle bir yükü de yükleniyoruz” dedi. “Bu dönem ağırlıklı enerjimizi kentsel dönüşüme vereceğiz” dedi.

Bunu önemsiyorum

İlkadım Belediye Başkanı seçilmesi durumunda kentsel dönüşüme büyük bir önem vereceklerinin altını çizen Erdoğan Tok, “Yukarı kesimlerde plansız yapılaşmanın getirdiği sorunlar çok önemli. Bu sorunları çözmemiz gerekiyor. Açıkçası bu dönem en çok bunu önemsiyoruz. Diğer projelerimizle beraber kentsel dönüşümü, yerine dönüşümü, anıları ve dokuyu yok etmeden olduğu yerde dönüşüm sağlayacağız." dedi.

Erdoğan Tok: Cumhur İttifakı’nın ortak adayıyım

Cumhur İttifakı’nın ortak adayı olarak seçim çalışmalarını devam ettirdiğini MHP ve AK Parti’nin ortak adayı olduğunu belirten Erdoğan Tok, "Meclis üyeleri seçimlerinde de tek çatı altında seçimlere giriyoruz. İnşallah halkımız tarafından da yoğun bir teveccüh ile karşılaşıyoruz. Projelerimizin ve seçimlerin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Cumhur İttifakı İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, yeniden başkan seçildiği takdirde hayata geçireceği projeleri şöyle açıkladı:

· İlkadım Spor Köyü,
· Kent Meydanı, Yöre Kent,
· Kültür ve Kongre Merkezi,
· Mecidiye Çarşısı Açık AVM
· Aile Rehberlik Merkezi,
· El Emeği Göz Nuru Çarşısı
· Her Ev Bir Fabrika
· Kapalı Pazar Yeri
· Aqua Park
· Okul Spor Alanları
· Kent Park
· Engeliz İlkadım
· Sanat Galerisi

· Tematik ve Macera Parkı
· Millet Kıraathanesi
· Türk Hamamı
· Atık Getirme Merkezi
· Muhtarlık Ofisleri
· Yüzme Havuzu,
· Mahalle Bilgi Evleri
· Öğrencilere Yaz ve Kış Kampları,
· Kültür ve Sanat Sokağı,
· Aile Spor Merkezi
· Güvenli Parklar
· Spor Hat,
· Sokak ve Okullara Geleneksel Çocuk Oyun Alanı
· Çevre Temizlik Timi

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019, 11:56
YORUM EKLE

banner325