Erdoğan Tok; Türkiye’nin İlk Sanat Sokağı Canlanacak

Türkiye'nin ilk Sanat Sokağı yeniden canlandırılacağını belirten Erdoğan Tok, Sanat Sokağının 1989 yılında  Samsun Eski Belediye Başkanı Rahmetli Muzaffer Önder zamanında kurulduğunu, sanatın ve gençliğin Samsun'daki adresi olduğunu söyledi.

Yerel Seçim Haberleri 10.03.2019, 17:25 10.03.2019, 21:18
Erdoğan Tok; Türkiye’nin İlk Sanat Sokağı Canlanacak

Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Türkiye'nin ilk Sanat Sokağı yeniden canlandırılacağını söyledi.

İlkadım’da 5 yılda 255 milyon yatırım yaptıklarını söyleyen Tok, “20 yılda yapılan hizmetten daha fazlasını son 5 yılda yaptık. Çıraklık ve kalfalık dönemini geride bıraktık. Ankara’daki bürokratik dönemden de tecrübe edindik. Şimdi 2019-2024 projelerimizle ustalık dönemimizde 46 projemizle hep birlikte güçlü adımlarla geleceğe yürüyeceğiz. Kazanan halkımız olacak. Kazanan İlkadım olacak.” dedi.

“TÜRKİYE’NİN İLK SANAT SOKAĞI"

Kültür ve sanat faaliyetleri ile Türkiye’nin ilk Sanat Sokağı ünvanına sahip Samsun Sanat Sokağını yeniden canlandırılacağını belirten söyleyen  Erdoğan Tok, “30 yıl önce Samsun Eski Belediye Başkanı  rahmetli Muzaffer Önder abimizin zamanında Kale Mahallesi 23 Nisan Ortaokulu arkasında sanat aşkıyla kurulan sanatın ve gençliğin adresi olan onlarca ressamı müzisyeni şairi yazarı misafir etmiş Türkiye'nin ilk Sanat Sokağını yeniden diri hale getireceğiz. Bir  zamanlar sanatın aktığı bu sokakta, Samsun tarihini anlatan fotoğraflar, resimler, çocuklar için yüz boyama, palyaço ve çeşitli etkinlikler, şehir müzisyenlerinin canlı müzik resitalleri, unutulmuş yerel sanat ve zanaatların sergileri ile o eski ruhu yeniden yakalayacağız” dedi.

Yorumlar (0)
banner442