Alexa

Erdoğan Tok ve Mustafa Demir'den Yatırımlara Hükümet Desteği Mesajı

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  güçlü bir belediyecilik için hükümet desteğinin getireceği yatırım avantajlarını anlattı.

Erdoğan Tok ve Mustafa Demir'den Yatırımlara Hükümet Desteği Mesajı

AK Parti İlkadım Belediyesi Aday Adaylarından Musa Arslan'ın gerçekleştirdiği buluşmada, tarafından gerçekleştirilen buluşmaya, Bayındırlık ve İskan eski Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ve Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve vatandaşlar ilgi gösterdi.

Başkan Erdoğan Tok, burada yaptığı konuşmada, 5 yıl içerisinde mega projeleri hayata geçirdiklerini, Belediye olarak 5 yılda 255 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını belirterek; "Bu yatırımların dışında iktidar belediyesinin avantajlarını kullanarak Ankara’da edindiğimiz tecrübe ve birikimlerimizle bakanlıklarla kurduğumuz diyaloglar çerçevesinde hükümet yatırımlarını ilçemize kazandırdık. Bu yatırımlara en güzel örneklerden biri Türkiye’nin en büyük gençlik merkezi olarak şu an 5 binden fazla gencimize eğitim olanağı sağlayan İlkadım Gençlik Merkezimiz oldu. Samsun Anadolu Lisesi bahçesindeki alan Milli Eğitim Bakanlığına ait. Burayı almakta çok zorlandık. Bunun alt yapısını oluşturarak bu hizmetin karşılığında Belediyemize ait Anadolu Mahallesinde bulunan 10 dönümlük çiçek serasını Milli Eğitime devrettik. Anadolu Mahallemiz çiçek serasında bu alanda 18 ve 24 derslikli ilkokul yapılmasına imkan sağladık. Alt yapısını oluşturduk." dedi.

İlkadım İttifak adayı Erdoğan Tok, dev yatırımları İlkadım ilçesine kazandırdıklarını söyleyerekkonuşmasını şöyle devam ettirdi. "Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığımızla koordinasyonu ve görüşmeleri sağlayarak Samsun Anadolu Lisesi’nin Bahçesine, bizim bölgemizde Batı park alanında bulunan Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu ölçeğinde 2 bin 500 kişilik dev kapalı spor salonunu ilçemize kazandırıyoruz. Girişimci belediyecilik anlayışımızla her iki bakanlığımız arasında koordinasyonu sağlayarak tek taşla iki dev yatırımı ilçemize kazandırıyoruz. İş bilenin kılıç kuşananın. Biz bunu bu dönem yaptık ve inşallah Cumhur ittifakı adayı olarak 31 Mart seçiminden sonrada Ustalık dönemimiz ile bu değişim dönüşümü uç noktaya taşıyacağız. “ dedi.

DEMİR; BAŞKAN OLARAK DA SİZLERE HİZMET EDECEĞİZ”

Samsun’a kazandırdığı hizmetleri anlatan Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir; “AK Parti Hükümetinin Samsun Milletvekili olarak ve bu ülkenin Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak hem ülkemize hem şehrimize birçok yatırımı kazandırdık. Şimdi de Cumhur Başkanımız ve Genel Başkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği görev ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Adayı olarak şehrimize hizmet edeceğiz. Gayemiz yine hizmet yine siz vatandaşlarımızın refahı” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 15:11
YORUM EKLE