Erhan Usta Salıpazarı'nda Konuştu: Adaletli Olacağız

Samsun Milletvekili ve Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, vatandaşlarla bir araya geldiği Salıpazarı'nda neden aday olduğunu, bir başka partiye neden geçmediğini ve belediyecilikle ilgili açıklamalarda bulundu.

Yerel Seçim Haberleri 06.03.2019, 11:58 06.03.2019, 12:21
Erhan Usta Salıpazarı'nda Konuştu: Adaletli Olacağız

31 Mart Yerel seçimler kapsamında çalışmalarını sürdüren Samsun Milletvekili ve Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, Salıpazarı'nda vatandaşlara hitap etti.

Salıpazarı'nda esnaf ve vatandaş ile bir araya gelen ve vatandaşlarla açık hava toplantısı yapan Erhan Usta'ya Salıpazarlılar ilgi gösterdi.

YOLMUZA BAĞIMSIZ OLARAK DEVAM EDECEĞİZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu taktirde hiç bir partiye geçmeyeceğini dile getiren Erhan Usta, burada yaptığı konuşmada, 5 yıl boyunca hiçbir siyasi partiye geçmeyeceğini ifade ederek, “Bağımsız seçilersek, 5 yıl süresince hiçbir siyasi partiye geçmeden bağımsız olarak devam edeceğiz. Mantıklı bir insan, tırnaklarıyla kazıyarak gönüllü insanlarla aldığı belediye başkanlığında bir siyasi partiye geçerek gel bana patronluk yap demez." dedi.

Siyasi parti teşkilatlarlarıyla her zaman belediyeler arasında sorun olduğuna işaret eden Erhan Usta konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bana ihale vereceksin, benim çocuğumu işe alacaksın, bana bunu vereceksin, bunu alacaksınız’ diye Allah’a çok şükür bizde böyle olamayacak. Bize kimseler talimat veremeyecek. Adaletli bir yönetim sergileyeceğiz. İşe alımlarda ve ihalelerde şeffaflık olacak. İhaleleri, halka açık yapacağız. Canlı olarak izlenebilinecek.”

Hesaplaşma peşinde koşmadım

“Bana siyasi partilerden büyükşehir belediye başkan adaylığı teklifi geldi. Bu tekliflerin hiçbirini kendi siyasi duruşumla bağdaştıramadığım için kabul edemedim. Partinden ihraç oluyorsun hemen bir hafta sonra intikam alırcasına, hesaplaşma duygusu içerisinde bir başka partiye geçip oradan aday olmayı kendi siyasi duruşuma bağdaştıramadım."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)