Alexa

Erhan Usta; Samsunluların Hakkını Savundum

Samsun Milletvekili ve Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, İlyasköy Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Erhan Usta; Samsunluların Hakkını Savundum

31 Mart yerel Seçim çalışmaları kapsamında İlyasköy Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştiren Samsun Milletvekili ve Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, İlyasköy mahalle sakinlerine hitap etti.

Erhan Usta: Alnımız açık başımız dik

Milliyetçi Hareket Partisinden milletin menfaatini koruduğu için ihraç edildiğini anlatan Erhan Usta; “Milletin menfaatinden yana tavır aldık. Söz yere düşmesin dedik, verdiğimiz sözün arkasında durmak istedik. Emeklilikte yaşa takılanlar bardağı taşıran son damla oldu. En son önergede olumlu oy kullandım. O tavrımdan sonra görevden azledildim." dedi. 

AĞAÇ KOĞUNDAN ÇIKIP GELMEDİM

Bir kaç hususla ilgili daha tepki çektiğini ifade eden Usta, örnek vererek, Hazine Bakanı Berat Albayrak, Türkiye ekonomisi ile ilgili değerlendirmelerde bulunduğunu ve kendisinin eleştirdiğini belirterek şöyle konuştu:

"Türkiye ekonomisi ile ilgili çok ciddi çalışmalarımız oldu. Üst düzey 15 yıl yöneticilik yaptım. Bunun 12,5 yılını AK Parti ile çalıştım. 2015 yılına kadar, AK Parti hükümetlerinin ekonomi politikalarının, dizaynında ve uygulanmasında en üst düzey görev yapmış biriyim. Ağaç kovuğundan çıkıp gelmedim. Kimse kusura bakmasın. Bu kadar bilgi birikimimiz var.  Ekonomi Bakanı Türkiye ekonomisi daralmamıştır diye açıklama yapıyor. Bunun üzerine susmak, bu millete yapılacak en büyük hakaret ve haksızlık olur. Sayın Bakanım siz teşhisi yanlış koyarsanız tedaviniz yanlış olur dedik. Bu açıklamadan sonra hem partimiz hem de iktidarla ilişiklerimiz daha da gerildi.  En sonunda da Samsunlunun hakkını savunduğumun bir beyanat neticesinde partimden ihraç edildim." 

MİLLETİMİZİN ARKASINDA DURDUK

"İyi adam olsaydı partisinden ihraç edilmezdi" diyenlerin bulunduğuna dikkat çeken Erhan Usta; "Ama bizim alnımız açık, başımız dik. Verdiğimiz sözün arkasında durduk. Milletimizin arkasında durduk. Bir milletvekilinin yapması gereken de budur, bunu yapmadığım için ihraç edilmem lazımdı ama biz yaptığımız için ihraç edildik” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 14:06
YORUM EKLE

banner325