Hayati Tekin; Mobilyacıları ticaret merkezine adapte edeceğim

İyi Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin, "Mobilyacı esnafını yeni yapılacak olan sanayi sitesinin ticaret merkezine adapte etmeyi düşünüyorum" dedi.

Yerel Seçim Haberleri 15.02.2019, 15:25 15.02.2019, 15:31
Hayati Tekin; Mobilyacıları ticaret merkezine adapte edeceğim

"Mobilyacı esnafını yeni yapılacak olan sanayi sitesinin ticaret merkezine adapte etmeyi düşünüyorum" ifadelerini kullanan İyi Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin, hiçbir esnafın mağdur olmayacağını söyledi.

Mobilya esnafını ticaret merkezinde görmek istiyorum

İyi Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin, Samsunluların her alanda ki sorunların çözümü için ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Bugün Gülsan Sanayi sitesinde ki mobilya esnafı ile bir araya gelerek esnafın sorunlarını ve taleplerini alan Tekin, çözüm önerilerini anlattı. Tekin, "Mobilya üretici esnafın sorunları Gülsan Sanayi Sitesi'nin yıkımının ardından imalatlarını nerede yapacakları. Bende seçim vaatlerim arasında yer alan yeni sanayi sitesinde mobilya esnafının ticaret merkezinde görmek istiyorum" dedi.

Esnaf Mağdur Olmayacak

Gülsan Sanayi Sitesi esnaflarının en büyük sorununun yıkım olduğunu ve kendilerine bir yer gösterilmemek olduğunu ifade eden Tekin, "Bizim belediye başkanlığımız zamanında hiç bir esnafımız mağdur olmayacak. Yapmadan sanayi sitesini yıkmak gibi bir düşüncem yok. Önce sanayi esnafını yeni yerlerine taşınmalarını sağlayacağız. Daha sonra Gülsan Sanayi Sitesi'ni yıkılacak. Yeni yapılacak olan sanayi sitesinde ise ticaret merkezine adapte etmeyi düşünüyorum" diye konuştu.

Yorumlar (0)
15°
açık