Alexa

İbrahim Sarıcaoğlu; Biz Yatmadık, Emek Vedik, Çalıştık

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Belediye İş Sendikası ile imzaladığı toplu sözleşme ile bölgede şirket işçileriyle toplu sözleşme yapan ilk ilçe başkanı oldu.

İbrahim Sarıcaoğlu; Biz Yatmadık, Emek Vedik, Çalıştık

Kavak Belediye Başkanı ve adyı İbrahim Sarıcaoğlu, bölgede şirket işçileri için toplu sözleşme imzalayan ilk ilçe başkanı oldu.

Belediyle İş Sendikası Samsun şube Başkanı İlyas Yiğit, konuyla ilgili açıklamada bulunarak, “Başkanımız yaptığı bu anlaşma ile bölgede ilçe belediyeleri arasında bir ilki yaptı” derken Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ’da “ İşçimin mutluluğu halkıma daha kalite hizmet olarak yansıyacak “ dedi.

Kavak Belediyesi Güven Gölet’i Sosyal Tesislerinde Belediye İş Sendikası ile yapılan Toplu İş Sözleşmesi imza töreninde açıklamada bulunarak, Belediyenin imkânları ölçüsünde çalışanlarına verilebilecek en iyi ücreti verdiklerini belirtti.

İlçemizi Hizmete Boğduk!

2014’te göreve geldiklerinde hizmet anlamında çok geride olan ilçede çalışanları ile kenetlendiğini, AK Belediyecilik anlayışı ile beş yılda ilçeyi adeta hizmete boğduklarını anlattı. Vatandaşın refahı için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Sarıcaoğlu, ”Bu zaman içinde bir ekip olarak tüm çalışanlarımızla halkımıza neyi söz verdiysek yerine getirdik. Yaptığımız hizmetlerden dolayı her yıl bir kurum tarafından ödüle layık görüldük. Kavak’ın gelişimi için, halkımızın refahı için gece gündüz demeden çalıştık. İlçeye modern bir Belediye Hizmet binası yanında 14 parka ulaştık. Yüzlerce kişinin ağırlanabileceği sosyal tesisler, 2 halı saha, dere ıslahları yanında ilçede 250 bin metrekare parke çalışması ile girmedik sokak bırakmadıklarını anlattı.

"BİZ YATMADIK ÇALIŞTIK EMEK VERDİK"

Dönem içinde yaptıkları hizmetlern bir kısmını sıralayan İbrahim Sarıcaoğlu gelecek dönem için yapacakları işlerin projelerini de daha sonra açıklayacaklarını belirtti.

"Atık Su Arıtma tesisi,

2 tane modern düğün salonu,

14 araçlık yeni araç  filosu,

Öğrenci Yurdu ve geliştirdiğimiz proje

Doğalgazı

Kampüs Cezaevi

5 yılda 526 milyon liralık yatırım

Yatmadıklarını, emek verdiklerini ve bu güzel hizmetleri personelimle birlikte yaptıklarını belirten Sarıcaoğlu, "Daha güzellerini de hep birlikte yapacağız. Yeni dönem için de çok güzel projelerimiz var onları da önümüzdeki günlerde açıklayacağız.” dedi.

Belediye İş Sendikası Samsun Şube Başkanı İlyas Yiğit’te Başkan Sarıcaoğlu’nu işçi hakları konusunda gösterdiği duyarlılık nedeniyle kutlayarak şöyle konuştu:

“Kavak’ta işçisiyle kenetlenen Belediye Başkanımız ilçesine birçok alanda adeta bir değişim yaşatmış.  Yapılan tüm bu güzel projelerde işçilerimizin emeğini ve alın teri var. Bizim sendika olarak bir siyasi bağımız yok. Bizim bağımız işçisinin derdi ile dertlenen, emeğe bakışı doğru olan başkana destek vermektir. Neticelenen bu toplu iş sözleşmesi ilk olması nedeniyle işçimiz lehine ciddi kazanımlar elde edilmiştir. Bu anlaşmanın en önemli yanı da bölgede şirket işçileri ile ilçe bazında imzalanan ilk toplu sözleşme olmasıdır”

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 16:13
YORUM EKLE