"Kadınlar üretecek, aile ekonomisi büyüyecek"

İlkadım’ın geleceği için vizyon projeler üreten Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, girişimci kadınları ve  ev hanımlarını unutmadı.

Yerel Seçim Haberleri 19.03.2019, 16:26
"Kadınlar üretecek, aile ekonomisi büyüyecek"

Her ev bir fabrikaya dönüşecek”  Erdoğan Tok, Ev hanımların ve girişimci kadınların oturduğu yerden para kazanacakları projelerinin olduğunu belirtti. Erdoğan Tok, Devletimiz de kolaylıklar sağlıyor. Üretim yapan kadınlar hem esnafsayılıyor hem vergi vermiyor hem de sigortalı olup emeklilik imkanına kavuşuyor. “ dedi.

Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, iş kurmak ve ekonomik kazanç elde etmek isteyen girişimci kadınlara ve ev hanımlarına evden para kazanmalarını sağlayacak  “Her Ev Bir Fabrika Olacak” sloganıyla projeler hazırladı.  Her Ev Bir Fabrika sloganıyla e-ticaret internet alış veriş merkezi (AVM) özellikle ev kadınları tarafından tercih edilen evden para kazanmanın yollarına rehber olacağını söyledi.

"Her Ev Bir Fabrika" Olacak

Evde para kazanmak herkesin hayali olduğunu belirten Erdoğan Tok, "Günümüzde insanımız istediği saatte, istediği zamanaralığında yapılacak işler arıyor. Özellikle ev kadınları evden oturduğu yerden aile bütçesine katkı sağlayacak işlere yoğunlaştı. Biz belediye olarak bu işlerin alt yapısını oluşturarak organizasyonunu biz sağlayacağız. Proje kapsamında, kadınlar, ev hanımları, evlerinde üretim yaparak ekonomik kazanç elde edebilecek. Her Ev Bir Fabrika sloganıyla e-ticaret internet alış veriş merkezi projemiz, toplumun inşasının en önemli yapı taşı olan kadınların ekonomik olarak da güçlü olması amacıyla hazırlanan bir projedir.” şeklinde konuştu.

TOK: “DEVLET KOLAYLIKLAR SAĞLIYOR”

Evde kendi imkanlarıyla üretim yapan kadınların hem esnaf sayıldığına hem vergi vermediğine hem de sigortalı olup emeklilikimkanına kavuştuklarına işaret eden Erdoğan Tok; "Üstelik primlerini 24 gün ödeyip 30 gün üzerinden sigorta ile emeklilik hakkına da kavuşuyor. “Esnaf Muaflığı' ev kadınları için de büyük bir avantaj getiriyor. Bizim “Her Ev Bir Fabrika” sloganıyla e-ticaret internet alış veriş merkezi projemizle on binlerce girişimci kadın ve ev hanımı evde üreteceğini belediyemiz organizasyonunda sayarak kazanç sağlayacak.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442