Kavak Nasıl Megakent Olur?

31 mart seçimlerinin yapılmasına bir gün kaldı. Yarın karar zamanı. Kavak'ta çetin bir mücadele yaşanıyor. Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı arasında geçen mücadele Kavak'ta bir çok şeyi değiştirecek. Kavak'ta önemli değişime karar verecek olan kavaklılardır.

Yerel Seçim Haberleri 30.03.2019, 11:38 30.03.2019, 13:03
Kavak Nasıl Megakent Olur?

31 Mart 2019 yerel seçimlerine artık saatler kaldı. Yarın Türkiye seçimini yapacak. Türkiye bu seçimde sürprizlere imzasını atacak. Bir tarafta Cumhur İttifakı, diğer tarafta Millet İttifakı... Liderlerinde sert söylemleriyle çetin bir seçim yaşıyoruz. Seçimleri hangi belediyeler kazanacak? Yerel seçimde hangi parti veya hangi partilerden oluşan ittifak kazanacak merak ediliyor.

Her İl ve İlçenin kendisine göre sorunları var. Her ilçede en önemli husus istihdam... Şehrin gelişmesi, büyümesi, en doğru şekilde yönetilmesi önemli. Samsun'da Cumhur İttifakı, Millet İttifakı adayları kıyasıya bir mücadele içerisinde devam ederken hiçte yabana atılmayacak ve dengeleri altüst edecek birde bağımsız aday ve aynı zamanda bağımsız milletvekili Erhan Usta var.

Ben Kavak'tan bahsetmek istiyorum. Büyük çekişmelere imza atacak olan Kavak yarın kaderini tayin edecek. Kavaklılar belediye başkanını seçecek. Bilindiği üzer Kavak İlçemiz bu zamana kadar hep geri planda bırakılmış, kendini kalkındıramamış, çok doğru şekilde yönetilememiş bir ilçemiz. Kavak'ta şuralı buralı diye bir şey yok. Yarışan iki aday da sonuçta Kavaklı. Kavaklı vatandaşlar bu sefer doğru hesap yapmalıdır. Kavaklılar, kavak'ta hesap kitap yaparken şehrin büyümesine katkı sağlayacak adayı tercih etmelidir. İlçelerin gelirleri bellidir. Bu gelirlerle ilçede neler yapılabilir? Kavak Belediyesinin borcu ne kadar? gelecek paralarla ne kadar yatırım yapılabilir bunun hesabını doğru yapmalıdır.

Millet İttifakı adayı Şerif Ün belediye başkanı olduğunda belediye bütçesiyle Kavak'a ne gibi yatırımlar yapabilir? Borç ödemekten başka bir yatırım yapabilecek mi? Cumhur İttifakının adayı İbrahim Sarıcaoğlu Başkan olursa arkasındaki siyasi güç ve destekle ne kadar yatırım yapabilir ve kavak'ın gelişmesine katkı sağlayabilir. Bunun hesabı iyi yapılmalıdır. Kavak geri kalmışlıktan kurtulup MEGA bir kent olabilecek şansı yakalayabilir. Kavak göç vermekten ziyade sürekli göç alabilecek duruma gelebilir. 

Kavak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakının adayıİbrahim Sarıcaoğlu projeler ile ilgili yaptığı açıklamada önemli bir hususun altını çiziyor; Projeleri aldıkları destekler sayesinde hayata geçirebildiklerini vurgulayan Başkan Sarıcaoğlu, "Kavak küçük bir belediye. İmkanları ve yapabilecekleri ortada. Biz bu belediyeyi devralırken de büyük bir borçla devraldık. Belediyenin gelirleri de yüzde 40 düştü. Biz bu kadar olumsuzluk içerisinde nasıl bu hizmetleri yapıyoruz? " ifadelerini kullanarak bir gerçeğin altını çiziyor. Gerçekten gelen paralarla nasıl bir hizmet bekleniyor? Ancak Kavak, bir takım yatırımları bölgesine çekerek kavak'ta büyüme gerçekleştirebilecektir.

Kavaklılar kavak'ta mega bir kent istiyorlarsa doğru seçim yapmalıdır. Kavak'ın gelişmesine, istihdamın artmasına, parmakla gösterilecek bir ilçe olmasına veya Kavak'ın borç ödemekten başını kaldıramayan, büyük işlerin altına imza atamayan bir ilçe olarak kalıp kalmamasının kararını verecek olan kavaklılardır. Tercih sizin. 

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Belediyeİş Sendikası ile imzaladığı toplu sözleşme ile bölgede şirket işçileriyle toplu sözleşme yapan ilk ilçe başkanı oldu.

2014 -2018 yılları arasında Kavak’ta kamu yatırımları Nedir?

“Kredi Yurtlar Kurumu 300 milyon, Gençlik Merkezi 1.5 milyon, Çok Amaçlı Spor Salonu ve Çevre Düzenlemesi 5.6 milyon, Bahçelievler Mahallesi Halı Saha 200 milyon,  Aksu Deresi Islahı 2.5 milyon, Cevizlik Deresi 4.5 milyon, Kavak Çakıralan Yolu Geçişi ve Çevre Düzenlemesi 4.5 milyon,  İkibin kişilik Cezaevi Islah Evi 152 milyon, Doğalgaz 35 milyon, Devlet Hastanesi Projesi 17 milyon, Yaşar Doğu İlköğretim Okulu 1.2 milyon, Akşemsettin İmam Hatip Lisesi ve Yetmişbeş Kişilik Pansiyon 7 milyon, 3 Adet Okul Projesi 24.6 milyon, Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 35 milyon, SASKİ Daire Başkanlığı 65 milyon ,Kavak Belediyesi 15 milyon. Bu yatırımların ilçemize gelmesine vesile olan tüm Milletvekillerimize ve Bakanlarımıza şahsım ve tüm Kavaklılar adına teşekkür ediyorum”

AK Parti Kavak Belediye Başkan Adayı Sarıcaoğlu’nun projeleri

-Küçük sanayi sitesi ilçeye kazandırılacak

-Su arıtma tesisi yapılacak

-Doğalgaz kapıda kasa zamanda her eve doğalgaz. 

-modern bir şehir görünümü olacak. TOKİ çalışmaları hızlanacak.

-Sosyal hayat zenginleşecek. Kültür sitesi oluşturulacak. Sinema, konferans salonları, kütüphane, internet salonu, Yaşar Doğu Müzesi, Topluma Kazandırma Kurslarının düzenleneceği çok amaçlı salonlar, çocuklar için oyun alanları... 

-Bir girişimci getirilecek, kent Otel kazanacak.

-Modern bir Kapalı Pazar Yeri yapacağız.

-Her mahalleye çocuk parkı

-Doruk Hayvan Pazarı çalışmaları

-Yaşar Doğu Er Meydanı Güreş Sahası düzenlemesi.

-Halı Saha

-Turizmini canlandırmak için Kale Doruğu seyir terası

-Güven Göleti çevre düzenlemesi

-Kavak Yörgüç Paşa Camiinin çevre düzenlemesi

Mevcut çöp alanının kaldırılması ve bölgenin yeşil alan yapılması. 

Kavaklı Vatandaş Sevda Çelik

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)