Alexa

Mehmet Sait Kılıç Kimdir?

Gaziantep Oğuzeli Belediye Başkan Adayı Milliyetçi Hareket Partisi'nden Mehmet Sait Kılıç olarak açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan MHP adayı Mehmet Sait Kılıç kimdir?

Mehmet Sait Kılıç Kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Oğuzeli belediye başkan adayını MHP'den Mehmet Sait Kılıç olarak açıkladı. Cumhur İttifak adayı Mehmet Sait Çelik kimdir ve nerelidir? şeklinde araştıran vatandaşlar Oğuzeli Belediye Başkan Adayını merak etmeye başladı.

MHP Oğuzeli Adayı Mehmet Sait Kılıç, sosyal medya facebook hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Gazi Şehrimize teşrifleri ile gerçekleşen Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısında Sevdalısı olduğum Oğuzeli'ne Milliyetçi Hareket Partisi Adayı olarak takdim edildim. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ Beyin şahsıma göstermiş olduğu teveccühten dolayı teşekkür ederim."

Mehmet Sait Kılıç Kimdir?

1962 Yılında Oğuzeli’nde doğan Mehmet Sait KILIÇ,  İlkokul, Orta ve Lise Öğrenimini Oğuzeli’n de tamamlayarak, 1984 yılında Selçuk Üniversitesi, Eğitim Fakültesini okudu. 1985 yılında öğretmenlik mesleğine başlayan Kılıç,Kahramanmaraş, Osmaniye ve Karaman İllerinde öğretmenlik yaptı. ve vatani görevini gerçekleştirdikten sonra 1994 yılında “Hacettepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi, Teftişi Planlaması ve Ekonomisi Bölümü”nden mezun oldu. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Eğitim Müfettişliği” sınavını kazanarak 1994 yılında Gaziantep İline Müfettiş olarak atanan Kılıç, 2008-2011 yıllarında Kahramanmaraş ilinde Müfettişlik yaptı. 

Mehmet Sait KILIÇ; Sivil Toplum Kuruluşlarında da görev almış, bu kuruluşlarda; kuruculuk, üyelik ve yöneticilikler yapmıştır.

Türkiye genelinde örgütlenmiş olan kısa adı TEM-SEN olan, “Tüm Eğitim Müfettişleri Sendikası”’nın 9 yıl Gaziantep İl Başkanlığını ve genel merkez delegeliğinide yürüten Mehmet Saik Kılıç, Gaziantep’ te kurulmuş olan “Bir Düşünce Grubu” nun yönetim kurulu üyesi olup halen bu görevi devam ettirmektedir.

TÜRKAV “Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı” Gaziantep Şubesinin Denetleme Kurulu üyesi olup halen bu görevi yürüten Kılıç, Gaziantep’ te kurulan Oğuzeliler derneğinin kuruluşunda görevlerde bulunmuştur.

başarılı çalışmalarından dolayı Takdir, Teşekkür ve Maaşla ödül ile ödüllendirilen Kılıç, Türkiye’nin çok değişik illerinde eğitim faaliyetlerine, seminer ve toplantılara katılmış, katıldığı bu faaliyetlerde çok sayıda sertifika, başarı belgesi ve katılım belgeleri almıştır. 30 Mart yerel seçimlerine MHP den aday olarak katılan Mehmet Sait KILIÇ, Evli ve 2 erkek, 2 kız olmak üzere, 4 çocuk babasıdır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2019, 00:03
YORUM EKLE