Alexa

Mustafa Demir; 940 mahallede ALT YAPI hamlesi

Cumhur İttifakı'nın Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Büyükşehir birimlerini gezdi, "Kırsaldaki 940 mahallenin içme suyu, kanalizasyon gibi tüm alt yapı sorunları 5 yılda bitecek" dedi

Mustafa Demir; 940 mahallede ALT YAPI hamlesi

 Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Makine İkmal, SASKİ, AKOM ve SAMULAŞ gibi daire ve birimlerini gezen Mustafa Demir; önümüzdeki 5 yılda özellikle kırsal kesimlerde 'altyapı hamlesi' başlatacaklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Sönmez, İlkadım İlçe Başkanımız Oktay Avcılar ve bazı teşkilat üyeleri ile birlikte Samsun Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal ve Onarım Dairesi Başkanlığı, SASKİ Genel Müdürlüğü ve İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ile SAMULAŞ ziyaretlerinde bulundu.

Kırsaldaki 940 mahalleye içme suyu

Demir, "Büyükşehir Belediyesi tüm kurumlarıyla bir bütündür. Tüm çalışanlarına teşekkür ediyor, işlerinde kolaylıklar diliyorum" ifadelerini kullanarak, "Kırsalda başlatacağımız tüm bu çalışmaları siz değerli elemanlarımızla, çalışanlarımızla birlikte yapacağız. İhale edilen işleri artık 'emanet usulü' sistem ile, imkanları daha verimli kullanarak tamamlayacağız. Kırsaldaki 940 mahallemizde içme suyu, kanalizasyon, yol gibi tüm alt yapı hizmetlerini 5 yıl içerisinde bitireceğiz" dedi.

AKTİF ve ÜRETKEN HALE GETİRECEĞİZ

Büyük ilçelerde 2, Vezirköprü’de 3 ekip olacağı misalini veren Demir; Bu arada ilçe belediyelerinin kadrolarını, makinalarını, ekipmanlarını birleştireceğiz. İlçelerde şantiyeler oluşturacağız. Her ekibin ayrı bir birimi olacak, orada yatıp kalkılacak orada görev yapacak, orada işini icra edecek. Dolayısıyla çok yoğun bir makine, araç gerecin bakımına ihtiyaç duyulacak. Bu nedenle Makine İkmal'in varsa eksikliklerini tamamlayıp bu kurumumuzu çok daha güçlü, aktif, üretken hale getireceğiz" dedi.

NİTELİKLİ MESLEK EĞİTİMİ

 'istihdam bürosu' oluşturacaklarını da duyuran Mustafa Demir, "Bu büronun yerel yönetim modelini oluşturacağız. Belediyenin maaş alan elemanları aracılığı ile değil, hakkaniyetli ve adaletli uzmanlar işin başında bulunacak. Bu uzmanlar, gönüllü görev olarak görev alacaklar. İş-Kur kayıtlarını da gerekirse oraya çekeceğiz. Bu tür talepleri özel sektör ve sanayi yatırımlarını gerçekleştirenlerle karşılıklı protokol yaparak değerlendireceğiz. Nitelikli meslek eğitimlerine önem verilecek" dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2019, 17:24
YORUM EKLE