Alexa

Mustafa Demir; Sosyal Belediyecilikte Öncü Belediye Olacağız

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, 31 Mart'ta halkın büyük teveccühü ile göreve gelmeleri halinde sosyal belediyecilik alanında Türkiye'de öncü belediyeler arasında olacaklarını söyledi.

Mustafa Demir; Sosyal Belediyecilikte Öncü Belediye Olacağız

Sosyal belediyecilik alanında Türkiye'de öncü belediyeler arasında olmayı hedeflediklerini belirten Mustafa Demir; "Yaşlılarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırmak, onların huzurlu bir yaşam sürmelerini arzu ediyoruz. Yaşlı bakım ve yaşam merkezleri bu ihtiyaçların cevabı olacak. Ayrıca merkez ve ilçelerimizde aşevleri oluşturacağız, gurabanın her zaman yanında olacağız." dedi.

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, sosyal belediyecilik çalışmaları hakkında bilgi verdi.

ÇOCUK KÖYÜ

Mustafa Demir; 31 Mart'ta halkın yetki vermesi halinde en iyi sosyal projeleri uygulayan kent olmak için çaba harcayacaklarını belirtti. Cumhur Demir,  sosyal belediyecilik anlayışının eksiksiz uygulanması için önemli projeler ve çalışmaların yapılacağını kaydetti. Çocuk Köyü Projesi'nin en önemli çalışmalar arasında olduğunu ifade eden Demir,  çocukların nefes alacağı özgürce koşup oynayacağı, çocukluklarını doyasıya yaşayacakları eğitici bir sosyal alanı Doğu Park'ta kısa sürede oluşturacakları bilgisini verdi.

Öncelikler

Semt spor saha sayısını artıracaklarını, Çocuk ve gençlere yönelik eğitim ve spor merkezleri oluşturacaklarını, Kadın eğitim ve kültür geliştirme merkezlerinin sayısını fazlalaştıracaklarını, Kadınların evlerinde kapalı kalmasını, sosyal yaşamdan kopmalarını istemediklerini. Eğitim konusunda her türlü imkana kavuşmalarını öncelik olarak gördüklerini, Hanımların çok değerli ve önlerinde hiç bir engel olmasını istemediklerini belirten Mustafa Tok konuşmasını şöyle sürdürdü:

'ENGELLİLER YAŞLILAR UNUTULMAYACAK PROJELERİ

 "Engelli bireylerin çalışan ve üreten bireyler olarak toplumsal hayata kazandırılması, mesleki eğitim almaları, istidama kazandırılması vazgeçilmez bir konu. Engelsiz bir yaşam konusunda her zaman yanlarında olacağız. Yapamayacakları, başaramayacakları hiç bir işin olmadığını düşünüyoruz. Fırsatlar, imkanlar onlar için açık olacak. Engelsiz bireyler gibi üretime katkı vermelerini önemsiyoruz. Yaşlılarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırmak, onların huzurlu bir yaşam sürmelerini arzu ediyoruz. Yaşlı bakım ve yaşam merkezleri bu ihtiyaçların cevabı olacak. Ayrıca merkez ve ilçelerimizde aşevleri oluşturacağız, gurabanın her zaman yanında olacağız."

KAPSAMHABER

YORUM EKLE