Alexa

Orkun Şıktaşlı: Beton Belediyeciliği Yapmayacağız

Millet İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı, Köprübaşı, Gördes Demirci ilçelerinde CHP ve İYİ Parti teşkilatlarıyla buluştu. Şıktaşlı, durmadan çalışarak büyükşehir'i Millet İttifakı’na kazandıracaklarını söyledi.

Orkun Şıktaşlı: Beton Belediyeciliği Yapmayacağız

CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı, Manisa Büyükşehir Belediyesini Millet ittifakına kazandıracaklarını belirtti. 

Köprübaşı, Gördes Demirci ilçelerinde CHP ve İYİ Parti teşkilatlarıyla buluşan Büyükşehir Adayı Şıktaşlı, yaptığı konuşmalarda, hedeflerinin betonarme yapılara milyonlarca para harcayan belediyecilik olmayacağını, Manisa’nın eksiklerini ve sorunlarını bildiiklerini ifade ederek, hedeflerinin, Manisa’nın kendi ekonomisini geliştirerek kendi ayakları üzerinde duran bir belediyecilik anlayışı olduğunu söyledi.

Manisa’da Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı, İlk olarak Köprübaşı’nı ziyaret ederek etti. CHP İl Başkanı Semih Balaban, İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Ünal Abdullah Gül, Millet İttifakı’nın Köprübaşı Belediye Başkan Adayı Fatih Taşlı, CHP Köprübaşı İlçe Başkanı Mustafa Bilgili, İYİ Parti Köprübaşı İlçe Başkanı Ali Şimşir ve partililer eşlik etti. CHP ve İYİ Parti teşkilatlarında partililere buluşan Şıktaşlı, Köprübaşı ilçesiyle ilgili projelerini açıkladı.. 

Yaklaşık bir saat boyunca ilçe teşkilatında partilileri de dinleyen Şıktaşlı, daha sonra Köprübaşı esnafıyla buluştu. 

Daha sonra partililerle buluşarak istişarelerde bulunan Şıktaşlı, hem Gördes’te hem de büyükşehirde seçimi kazanmak için dur durak bilmeden çalışacaklarını belirtti. Şıktaşlı’yı Millet İttifakı’nın Gördes Belediye Başkan Adayı Mesut Efe, Gördes CHP İlçe Başkanı Nihat Ermiş, Gördes İYİ Parti İlçe Başkanı Raşip Atay karşıladı.  

Gördes ilçesinin ardından Demirci’yi de ziyarette bulunan Şıktaşlı, Millet İttifakı’nın Demirci Belediye Başkan Adayı Haluk Şenyurt, CHP Demirci İlçe Başkanı Melih Kuru, İYİ Parti İlçe Başkanı Yılmaz Ercan ve partililerle bir araya geldi. İlçe başkanlarında partililerle sohbet etti. 

“MANİSA ALTIN ÇAĞINI YAŞAYACAK”

İlçe ziyaretlerinde Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı, Manisa'da büyük bir zafer kazanacaklarını belirterek; “ "Manisa merkezden yönetilmeyecek. Bizim hedefimiz betonarme yapılara milyonlarca para harcayan belediyecilik olmayacak. Manisa’nın eksiklerini ve sorunlarını biliyoruz. Hedefimiz Manisa’nın kendi ekonomisini geliştirerek kendi ayakları üzerinde duran bir belediyecilik anlayışı izlemektir. Bunun için seçimi kazanmamız şart. Sizlerden isteğimiz bizim yapacaklarımızı ve vaatlerimizi halkımıza anlatmanızdır. Sizlere söz veriyorum. Hem ilçelerimiz hem de Manisa merkez bizimle altın çağını yaşayacak. Bunun için bizler hazırız. Manisa Millet İttifakı’yla mutlu bir kent olacak. Gece gündüz çalışacağız” şeklinde konuştu.

ORKUN ŞIKTAŞLI KİMDİR?

Millet İttifakı Manisa Belediye başkan adayı Orkun Sıktaşlı, 1971 yılında doğdu. Eğitimine Almanya'nın Duisburg şehrinde başlayan ve sırasıyla Manisa Ali Rıza Çevik İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, ve Manisa Lisesi'nde eğitimini devam ettiren Şıktaşlı, Üniversiteyi ise Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde tamamladı.

LİSANSLI BASKETBOLCUDUR

Şıktaşlı, CHP'de gençlik kolları üyeliği ve başkanlığı, İl başkanlığı, belediye meclis üyeliği görevlerinde bulundu ve belediye başkan adayı oldu. İnşaat Mühendisi olan Orkun Şıktaşlı, İnşaat Mühendisleri Odası Genel Sekreterliği görevini, Tarihi Kentler Birliği Manisa Temsilciliği, aynı zamanda İnşaat Mühendisleri Odası Genel Merkezi'nde Kentleşme Çalışma Grubu bünyesinde çalışmalarda bulundu. Halen ARTAŞ İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin kurucu ortağı ve Genel Müdürlüğünü sürdürmektedir. Sporla da ilgilenen Şıktaşlı, lisanslı basketbolcu olarak okul takımlarında ve Vestel Spor Kulübü'nde oynadı. 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 00:55
YORUM EKLE

banner325