Saadet Partisi Samsun Başkan Adaylarını Basına Tanıttı

Saadet Partisi'nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve İlçe Belediye Başkan Adayları basına tanıtıldı. Kahvaltılı programda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı konuştu.

Yerel Seçim Haberleri 23.02.2019, 12:37 23.02.2019, 20:11
Saadet Partisi Samsun Başkan Adaylarını Basına Tanıttı

Saadet Partisi Samsun İl Başkanlığı tarafından düzenlenen kahvaltı programında Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve İlçe Belediye Başkan Adaylarını tanıttı.

Saadet Partisi İl Başkanı Temel Armutçu kahvaltı sonrasında Samsun Büyükşehir Adayı ve İlçe Belediye başkan adaylarını sırayla tanıtarak yaptığı açılış konuşmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Salih Şen yaptığı konuşmada Samsun için projelerini anlattı.

SAADET PARTİSİ Samsun Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan Adayları şöyle:

Samsun Büyükşehir: Salih Şen İnşaat Mühendisi

Alaçam: Ahmet Mücahit Yıldız Gazateci

Asarcık: Seyit Ahmet Akkuş Emekli

Atakum: Serdar Şen İnşaat taahhüt

Ayvacık: Cengiz Keskin Çiftçi

Bafra: Mustafa Harman Ziraat Mühendisi

Canik: Ali Şener Yönetici

Çarşamba Sebaattin Sancar İnşaat Mühendisi

Havza: Şenol Tunçay Emekli Albay

İlkadım:  Şerif Altundal Esnaf

Kavak: Remzi Sarak Emekli

Kava: Yalçın Kaya Oğuz Emekli

19 Mayıs: Yakup Demir  Sigortacı

Salıpazarı: Ali Turhan İş Adamı

Tekkeköy; Şükrü Yavuz Müteahhit

Terme: Ali Yüksel Avukat

Vezirköprü: Fahrettin Kılıç Emekli İmam

Yakakent: Sinan Yılmaz: Tekstil

İŞİ EHLİNE VERECEĞİZ

Saadet Partisi Samsun Teşkilatı, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Salih Şen ve İlçe Belediye Başkan Adaylarının katılımı ile Medya Buluşmasında bir araya geldi. Adaylardan Salih Şen; Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde herhangi bir ittifak içinde yer almadan ve kendi parti logolarıyla seçmen pusulasının 1. Sırasında seçimlere girdiklerine vurgu yaparak şunları söyledi:

“Bizler Saadet Partisi olarak Belediye Başkanlığı görevine geldiğimizde her şeyden önce planlı ve programlı çalışacağız. Vatandaşlarımıza sunacağımız hizmetlerin vaktinde, eksiksiz, ihtiyaçlara göre ve sistematik bir şekilde yerine getirilmesini sağlayacağız. Bu işleri yaparken de işi ehline verecek ve yapılacak işleri en az maliyetle kısa sürede yapacağız.”

İHALELERDE ŞEFFAF OLACAĞIZ

Salih Şen Belediye kaynaklarının vatandaşın huzurunu ve refahını artırmaya yönelik kullanılması gerektiğini ve yapılacak ihalelerde şeffaf ve adil olunması gerektiğine vurgu yaparak:

 “Gösteriş, lüks şatafat yapmadan ve israf etmeden hizmet etmek şiarımız olacaktır. Bize emanet edilen mali imkanlara ve belediye mülküne, yetim malına ve vatandaşların hak ve hukukuna sahip çıkarak çalışacağız. Hizmeti vatandaşlara  partili partisiz ayrımı yapmaksızın ulaştıracağız. Her hizmette halkın kültür değerlerini göz önüne alarak, yerel ve kültürel değerleri koruyup zenginleştireceğiz. Şehrimizde var olan kültürel ve tarihsel mirasın emanetçisi olacak ve bu emaneti en güzel şekilde yaşatacağız.” dedi.

KURSLARINA AĞIRLIK VERECEĞİZ

Vatandaşın ne derdi olursa olsun, “bu bizim görevimiz değil “ demeden dinleyeceklerini ve çözüm üretmek için gayret göstereceklerini söyleyen Şen,İmar uygulamalarında rantı değil hakkı gözeteceklerini, hiç bir vatandaşımızı mağdur etmeyeceklerini belirterek; "sanayicilerin yer ulaşım sorunu çözülmesi gerekiyor, bununla ilgili bürokratik engellerin kaldırılması için girişimde bulunacağız ve sanayicimiz ile küçük esnafımızı yük olarak görmeyeceğiz. İstihdama yönelik yatırımların önünü açacağız ve Mesleki Eğitim Kurslarına önem vererek ara eleman ve kalifiye eleman yetiştireceğiz.” dedi.

C PLAKALARDAN UYGUNLUK ONAYINI KALDIRACAĞIZ. 

 İmar uygulamaları hazırlanırken otopark alanlarının oluşturulması gerektiğini belirten Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Salih Şen, Samsun trafiğinin rahatlatılması gerektiğini, bunun için bulvarlara alt-üst geçitler yapılarak ışığa takılmaksızın trafiğin akmasını sağlayacaklarını belirterek, "Bununla birlikte kentsel dönüşümü daha planlı bir şekilde yapacağız ve mahallelerde yaşanan imar sorunlarını çözerek dönüşüm sağlayacağız. Tarımsal istihdamın artırılmasına yönelik çalışmalar yapacağız, sebzecilikte seracılığa önem verecek konserve ve işleme fabrikaları açarak iş alanları oluşturacağız. İlçelerimizde hayvancılık için kesim sahası ve entegre tesisleri kuracağız. C plakalı araçların Büyükşehir Belediyesinden ( Merkezde ) aldıkları uygunluk onayına son vereceğiz ve zorunlu güzergah uygulamasını kaldıracağız. Ve bunun için araç muayenesinin geçerli olması yönünde düzenlemeler yapacağız. Ve tabi her şiddetli yağmur sonrasında su baskınları ve sellerin önüne geçmek için şehir altyapımızın fizibilitesini yaparak gereken çalışmaları yapacağız. Yaşanabilir bir Samsun oluşturmak için gece gündüz demeden çalışacağız ve ter dökeceğiz. Sözlerimi sonlandırırken toplantımıza katılan çok kıymetli basın mensuplarımıza ve ilçe belediye başkan adaylarımıza teşekkür ediyorum. “ dedi.

SALİH ŞEN KİMDİR?

Salih Şen, 1963 yılında Çarşamba'da doğdu.1983 yılında Çarşamba İmam Hatip Lisesini bitiren Şen 1985 yılında Yüksek öğrenimine başlayarak,sırasıyla On Dokuz Mayıs İnşaat, Gazi Eğitim, Anadolu Üniversitesi Sosyoloji ve Kamu Yönetimi bölümlerini bitirdi. ve bir süre eğitim sektöründe çalıştı ve öğretmenlik yaptı.

1992'da ticari çalışmalarına ağırlık veren ve sektörel faaliyetlerini çeşitlendiren Şen,1994’ten itibaren yurt dışı çalışmalarına da başlayarak, 1995'te Bakü Mimarlık Mühendislik Fakültesi Şehircilik ve Altyapı Mühendisliği bölümüne devam etti. 1999'da “TÜRKİYE'DE VE TÜRK CUMHURİYETLERİNDE MUKAYESELİ ŞEHİR ALTYAPILARI VE SOSYAL DOKU” üzerine hazırladığı araştırma teziyle buradan mezun olan Şen, daha sonra İstanbul Üniversitesi’nde tarih öğrenimi gördü ve son olarak da On Dokuz Mayıs Üniversitesi’nde “ŞEHİR MİMARİSİ VE ALTERNATİF BELEDİYECİLİK” üzerine yüksek lisansını tamamladı.

YEREL YÖNETİMLER VE BELEDİYECİLİK konusunda bilgi ve deneyim açısından en üst seviyede donanıma sahip olan Salih ŞEN, Refah Partisi kapatılana kadar Teşkilat Başkanlığını devam ettirdi.

Fazilet Partisi'nde görev aldı.

1999'da Belediye Başkanı aday adayı olan Şen, Fazilet Partisinin de kapatılmasıyla Saadet Partisi kurucu üyeliği,Sonra Samsun Merkez ilçe Başkanlığına geçerek, Merkez ilçenin kaldırılmasıyla il yönetiminde görevlendirildi.

Hâlen Çarşamba, Samsun ve yurtdışında mimarlık, mühendislik, müteahhitlik ve yapı malzemeleri üzerine ticari faaliyetlerine devam eden Şen, Orta seviyede İngilizce ve Arapça bilmekte olup evli ve 3 çocuk babasıdır.

Salih ŞEN, 2011 ve 2015 seçimlerinde Saadet Partisi’nden milletvekili adayı gösterilen Şen, 24 Haziran 2016 seçimlerinde İl Başkanlığı görevlerini yürüttü. “31 Mart 2019 tarihi”nde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler seçiminde ise Saadet Partisi SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI oldu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
15°
açık