Alexa

Samsun Fuarı Yeniden Hayata Geçecek

şehrin unutulmaz eski Samsun Fuarı'nı yeniden hayata geçireceklerini belirten Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Samsun'un değerlerini ön plana çıkaracaklarını belirtti.

Samsun Fuarı Yeniden Hayata Geçecek

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Türkiye'nin en önemli fuarları arasında olan Samsun Fuarı'nın hazırladıkları proje ile yeniden canlanacaklarını kaydederek, eski Samsun değerlerine yeniden kavuşmak istediklerini söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde yapacakları ilk işlerden birinin eski Samsun Fuarı'nı yeniden inşa etmek olduğunu kaydeden Mustafa Demir, kentin değerlerini ön plana çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

MUSTAFA DEMİR; FUAR DENİLİNCE SAMSUN AKLA GELİRDİ

Fuar denilince Samsun'un akla geldiğini belirten Mustafa Demir projeleriyle ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Eski fuar alanı yeniden düzenlenecek. Böylece fuarımız eski cazibesine kavuşacak ve eski günlerdeki gibi bölgedeki çok sayıda ilden ziyaretçilerin geldiği bir alan haline dönüşecek" diyen Demir, "Samsun fuarı Türkiye'nin en önemli fuar alanlarından ve insanların yoğun ilgi gösterdiği mekanlardan biriydi. Zaman içerisinde hatıralarda kaldı ama mekansal olarak yok oldu. Değerlerimizi yeniden canlandıracağız. Ayrıca fuar alanı demek ekonominin de canlanması, vatandaşlarımızın sosyal açıdan yeni mekanlara kovuşması demek. Geçmişte Türkiye'de  fuar denilince ilk akla Samsun ve İzmir gelirdi. Kentimiz için büyük bir kazanımdı. Türkiye'nin her bir yerinden gelen vatandaşlarımız Samsun fuarında buluşurdu. Şimdi yeniden bu sinerjiyi, buluşmayı yakalamak, eski değerimize kavuşmak istiyoruz. "

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 17:06
YORUM EKLE

banner325