Yunusemre Sarma’ya Yeni HİS Göleti Yapılıyor

Yerel Seçim Haberleri 06.07.2022, 17:24
Yunusemre Sarma’ya Yeni HİS Göleti Yapılıyor

Tarım, hayvancılık ve kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla çalışmalarına aralıksız devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesine bağlı Sarma Mahallesi'nde yeni Hayvan İçme Suyu (HİS) göleti yapım çalışmalarına başladı.

Üretim faaliyetlerini desteklemek amacıyla yatırımlarına son hızla devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığın yaygın olduğu kırsal mahallelerde HİS Göleti çalışmalarına devam ediyor. Hayvancılığın yoğun olduğu mahallelerde yeni yapım çalışmalarına devam eden Kırsal Hizmetler Dairesi başkanlığı, üreticilerin göletlerden en üst düzeyde faydalanmasını sağlıyor.

“Cengiz Başkanımız ve Tüm Ekibine Teşekkür Ederiz”

Sarma Mahallesi’nde Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden gölette incelemede bulunan vatandaşlar ve Sarma Mahalle Muhtarı Ramazan Şenli, “Hayvancılık üretiminde özellikle yaz aylarında HİS Göletleri bizim için büyük önem taşıyor. Talebimiz üzerine ihtiyaç duyduğumuz yeni göletimiz yapılıyor. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve emeği geçen tüm ekibine yapılan çalışmalar için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)