11 aylık Şehit Bedirhan Mustafa'nın ismi Hakkari'de Yaşayacak

PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu annesi Nurcan Karakaya ile şehit düşen 11 aylık Bedirhan Mustafa'nın ismi Hakkari'de yaşayacak.

Yerel 24.09.2018, 20:43 24.09.2018, 21:36
11 aylık Şehit Bedirhan Mustafa'nın ismi Hakkari'de Yaşayacak

Düzce Belediyesi, "Kardeş Belediyecilik" projesi kapsamında Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde park yaptırarak, PKK'lı teröristler tarafından şehit düşürülen anne Nurcan Karakaya ile şehit düşen 11 aylık Bedirhan Mustafa'nın ismini verecek.

Düzce Belediyesi, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaptıracağı parkta, Şehit Bedirhan Mustafa'nın ismi yaşayacak.

Yüksekova Belediyesi ile "Kardeş Belediye" olan Düzce Belediyesi, ilçeye modern park yaptıracak. Bu kapsamda incelemelerde bulunmak üzere beraberindeki heyetle Yüksekova'ya gelen Düzce Belediye Başkanı Dursun AySelahaddin Eyyubi Havalimanında Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı ve belediye yetkililerince karşılandı.

İlçenin Kışla, Orman ve Güngör mahallelerinde devam eden yol çalışmalarını inceleyen Dursun Ay ve beraberindekiler, daha sonra terör mağduru vatandaşlar için Toplu Konut İdaresince (TOKİ) yaptırılan konutları gezerek yetkililerden bilgi alarak yaptığı açıklamada; Düzce Belediyesinin teknik personeliyle "Kardeş Belediye" projesi kapsamında ilçeye geldiklerini söyledi. 

Yüksekova'da yeni modern bir park yapacaklarını belirten Ay, "Bunun projelerini çizdik ve görüşmelerini yapacağız. Parka 'Yüksekova-Düzce kardeşlik' ve Yüksekova'da PKK'lı teröristlerin bombalı saldırısında şehit düşen 11 aylık Bedirhan Karakaya'nın ismini vereceğiz. O yüzden bu parkı yapmaktan çok mutlu olacağız." dedi.

Kendisine ve heyetine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ay, kardeşliklerinin bundan sonra da devam edeceğini aktardı. 

Yorumlar (0)