Alexa

’14 MART TIP BAYRAMI’

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ’14 MART TIP BAYRAMI’ nedeniyle kutlama mesajı yayımladı

’14 MART TIP BAYRAMI’
Samsun Valisi Hüseyin Aksoy14 MART TIP BAYRAMI’ nedeniyle kutlama mesajı yayımladı: Çağdaş dünyada bireyin ve toplumun sağlık ihtiyaçlarını karşılamak devlet kurumlarının en öncelikli görevleri arasında yer almaktadır.


 Sağlık, insanların yaşamı için, temel Anayasal bir haktır. Sosyal devletin en önemli özelliklerinden birisi, tüm vatandaşlara, yeterli ve zamanında sağlık hizmeti verebilmesidir.


Samsun’u her alanda olduğu gibi sağlık sektöründe de daha iyi bir seviyeye getirmek ve üst noktalara taşımak amacıyla, Valiliğimizin ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde yürüttüğü önemli çalışmaları devam etmektedir.


Sağlık Kenti Samsun’da; gerek üniversite hastanemiz, gerekse Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerimizin yanı sıra, özel sektöründe sağlık alanında, birçok yatırımı mevcuttur. Bu nedenle Samsun, Karadeniz Bölgesinde sağlık alanında cazibe merkezi olma yolunda önemli adımlarla ilerlemektedir.


İnsan ve toplum sağlığını korumak, gece gündüz demeden şartlar nasıl olursa olsun, insanları sağlığına kavuşturmak ve hayatlarını kurtarmak için büyük bir fedakârlık gösteren doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız, kutsal bir görevi yerine getirmektedirler.

İnsan sağlığı için harcanan mesainin en mukaddes zaman dilimlerinden olduğu inancıyla, daha sağlıklı toplum için emeği geçen değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı'nı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2014, 15:45
YORUM EKLE