19 Mayıs Belediyesi'nden Miraç Kandili Mesajı

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nun Miraç Kandili mesajı

Yerel 02.05.2016, 17:46
19 Mayıs Belediyesi'nden Miraç Kandili Mesajı
19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nun Miraç Kandili Mesajı şöyle:

Mübarek Ramazan'ın müjdecisi olan üç aylardan Recep Ayı'nın içerisindeyiz. Rahmet ve bereketi ile gelen bu aylar içerisinde kandillerin ayrı bir yeri vardır. İki cihan serveri Peygamber Efendimizin kutlu bir yolculuk sonunda Cenab-ı Hakk'a ulaştığı Miraç Gecesi'ni yaşıyoruz. Böyle kutlu yolculuğa benzer manevi bir yolculuğu insanlarımızın namazların da dua ile gerçekleştirebileceklerine inanıyoruz.

Böylesine mübarek gecelerde kendimiz, ailemiz ve yakınlarımızın hatta tüm insanlık için dua etmeliyiz. Bu gece hep beraber İslam âleminin birlik ve beraberliği için, ülkemizin huzur ve selameti için dua edelim. Umulur ki Cenab-ı Hakk'a, yapılan dua ve niyazlar hürmetine bizi merhametinden mahrum etmez. Düşkünlerin kurtulması, hastaların şifa bulması, haksızlıkların ve huzursuzlukların son bulması için bu gecenin büyük fırsat olduğunu unutmayalım ve bu fırsatı iyi değerlendirelim.

Bu vesile ile tüm 19 Mayıs’lı hemşehrilerimizin ve İslam âleminin Miraç kandilini tebrik ediyor; bu gecenin ülkemiz ve tüm insanlık adına hayırlar getirmesini temenni ediyor;

Sevgi ve Saygılarımı Sunuyorum.

Yorumlar (0)