19 Mayıs Belediyesinden Bol Ödüllü Yarışma

19 Mayıs Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. Yılını korona virüs nedeniyle evlerinde kutlayan ilçedeki öğrencileri kapsayan bir yarışma düzenledi.

Yerel 24.04.2020, 15:41
19 Mayıs Belediyesinden Bol Ödüllü Yarışma

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. Yılını korona virüs nedeniyle evlerinde kutlayan ilçedeki öğrencileri kapsayan bir yarışma düzenleyen 19 Mayıs Belediyesi İstiklal Marşının on kıtasını ezbere okuyup belediyenin watsapp numarasına gönderen öğrenciler yarışmaya yoğun ilgi gösterdi.

Milli Eğitim Müdürlüğünde oluşturulan kurul tarafından tek tek incelendi, ilkokul ve ortaokul kategorisinde derece yapanlar belirlendi. Son güne kadar ödüllerin açıklanmadığı yarışmanın ödülleri sonuçlarla birlikte 23 Nisan Perşembe günü saat 19.20 ‘de açıklandı. Dereceye giren birincilere bisiklet ödülü verilirken, ikinci ve üçüncülere tablet ödülü verildi. Ayrıca video gönderen özel eğitim öğrencileri ise jüri özel ödülüne layık görüldü.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu yaptığı açıklamada; ‘’ 100. Yılını kutladığımız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı bu yıl korona virüs tedbirleri kapsamında evlerinde kutlamak zorunda kalan öğrencilerimize bir etkinlik olması açısından böyle bir yarışmayı uygun gördük. Öğrencilerimizin watsapp numaramıza gönderdiği birbirinden güzel İstiklal Marşı videolarını Milli Eğitim Müdürümüzün başında olduğu bir kurula teslim ettik. Onlarda her ne kadar zorlansalar da seçimleri gerçekleştirdiler. Ama öğrencilerimiz üzülmesin video gönderen tüm öğrencilerimize sürpriz hediyelerimiz var. 27 Nisan pazartesi gününden itibaren hediyelerimizi öğrencilerimize ulaştırmış olacağız. Bu vesile ile bu bayramı çocuklarımıza armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle yaad ediyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.’’dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)