19 Mayıs ilçesinde, Yeni Devlet Hastanesinin Temeli Atıldı

19 Mayıs ilçesinde 40 yatak kapasiteli yeni devlet hastanesinin temeli atıldı.

Yerel 30.10.2019, 14:22
19 Mayıs ilçesinde, Yeni Devlet Hastanesinin Temeli Atıldı

Samsun 19 Mayıs İlçesinde Yeni Devlet Hastanesinin Temeli Atıldı.40 yatak kapasiteli yeni devlet hastanesinin temeli atılmadan önce kurban kesilen inşaat alanında incelemede bulunan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, yeni hastanenin 2020 yılında açılacağını belirtti.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ”Kurbanımızı kestik ve hastane temelimiz bugün itibariyle atıldı. İnşallah kazasız belasız bir şekilde inşaatı tamamlanır ve önümüzdeki yılın üçüncü çeyreğinde kıymetli 19 Mayıslı Hemşehrilerimizin hizmetine açarız.’’ dedi.

19 Mayıs devlet hastanesi toplamda 40 yatak kapasiteli olacak. Modern mimari yapıya sahip olacak olan hastane güçlü alt yapı ve teknolojik imkânlarla donatılacak. Yaklaşık 8 bin metre kare alan üzerine inşa edilecek olan hastanede diyaliz ünitesinden, ağız ve diş sağlığına yönelik hizmet verecek ünitelere kadar her detay düşünüldü. Ameliyathane ve yoğun bakımında yer aldığı hastanede sosyal donatı alanları ile birlikte geniş otopark alanı da inşa edilecek.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)