6 Mahalleyi Rahatlatan Köprü Hizmete Girdi

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin yapımı tamamlanan, kullanıma açılan ve Çatalköprü, Kuruçay, Kayrak, Gökgedik, Çepnibektaş, Bozkır mahallesinde yaşan vatandaşların sıklıkla kullandığı yeni köprüde incelemelerde bulundu. 

Yerel 16.08.2017, 15:52 17.08.2017, 00:15
6 Mahalleyi Rahatlatan Köprü Hizmete Girdi

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu ve Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir, Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Koordinasyon Şube Müdürü İbrahim Kutar ile birlikte Manisa Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla yapımı tamamlanan Yeni köprüde incelemelerde bulundu.

Yılların sorununa vurdukları neşterle Turgutlu halkını kalıcı çözümlerle buluşturduklarını söyleyen Başkan Şirin “Bilindiği üzere buradaki mevcut köprü artık kullanılmaz haldeydi. Oysa bu zamana kadar önemi fark edilmemiş, Çatalköprü, Kuruçay, Kayrak, Gökgedik, Çepnibektaş, Bozkır Mahallerimiz’in geçişini sağlayan köprünün yenilenmesi elzemdi. Yaklaşık 4 metre genişliğinde ve yan yana 2 aracın geçmesinin imkansız olduğu, temellerine baktığımızda güvenlik zaafiyeti oluşturan mevcut köprünün yerine şuanda 46 metre uzunluğunda 10 metre genişliğinde ayrıca yaya geçitinin de olduğu bir köprü yapıldı. Artık bu güzergahtaki mahalle sakinlerimiz bu köprüyü artık rahatlıkla kullanabilecekler. Başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün olmak üzere Büyükşehir’de emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Mahallerimize hayırlı olsun”dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu ise “Buradaki eski köprüde iki araç yan yana geçemiyordu. Ama şimdi bakın 10 metre genişliğe sahip, asfaltlaması tamamlanmış çok güzel bir köprünün halkımızın hizmetine girdi. Burada geçiş yapan 6 mahalle halkımız da rahatlamış oldular. Turgutlu’muza hayırlı olsun”şeklinde konuştu. 

Çıkrıkçı Köprüsü Asfaltlanmaya Hazırlanıyor


Başkan Şirin ve Genel Sekreter Yardımcısı Gençoğlu daha sonra yapımında sona yaklaşılan ve asfaltlanmaya hazırlanan Çıkrıkçı Köprüsü'nde de incelemelerde bulundu. İstinat duvarlarının yapıldığı köprüde çok kısa bir süre asfaltlama çalışmalarına başlanacağı belirtilirken, Kurban Bayramı'ndan sonra Çıkrıkçı Köprüsü'nün araç trafiğine açılacağı belirtildi.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)