Abdulkadir Şanlı'dan, Şanlıurfalılara Corona Virüs Uyarısı

Mersavi Aşireti Dernek Başkanı Gazeteci Abdulkadir Şanlı, "Çevremizdeki insanları ve sevdiklerimizi korumak için tedbir alalım." dedi.

Yerel 19.03.2020, 14:34
Abdulkadir Şanlı'dan, Şanlıurfalılara Corona Virüs Uyarısı

Şanlıurfa’da halkının salgın virüse karşı duyarsız kaldığını belirten Mersavi Aşireti Dernek Başkanı Gazeteci Abdulkadir Şanlı, yaptığı yazılı basın açıklamasındaŞanlıurfalıların,herkesin tedbirli olması ve lüzum olmaması halinde dışarıya çıkmamasını tavsiyesinde bulundu.

Taziyelere, düğünlere ve kalabalık yerlere gitmeyin!

Mersavi Aşireti Dernek Başkanı Gazeteci Abdulkadir Şanlı, Taziyelere, düğünlere ve kalabalık olan alanlara girilmeye devam edildiğini belirterek, “Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü nedeniyle birçok ülkede kısmi sokağa çıkma uygulamaları başlatıldı. Avrupa'yı etkisi altına alan corona virüsü nedeniyle İtalya, İspanya ve Fransa'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Zorunlu olmayan hallerde dışarıda bulunulmaması uyarısı yapılırken market ve eczane gibi yerlerden ihtiyaçları olan vatandaşlar sadece sokaklara çıkabiliyor. Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da evde kalın uyarısı yaparak "Tedbirleri uygularsak evde kalma süresini 3 hafta ile sınırlı tutabiliriz. Tehdit geçene kadar evden çıkmayın" dedi. Dünya’da hızlıca yayılan ve ülkemize de bulaşan salgın hastalığın önlemini almak için herkesin elinden geleni yapması gerekmektedir. Özellikle Şanlıurfa’da halkımız bu salgın virüse duyarsız kalıyor. Taziyelere, düğünlere ve kalabalık olan her alana girmeye hala devam ediyoruz."diyerek hatırlatmalarda bulundu.

Şanlı'dan Uyarı!

Virüsün tehlikelerine karşı uyarılarda bulunan Abdulkadir Şanlı; "Sevdiklerimizi korumak ve onları hastalıktan uzak tutmak için mümkün mertebe sokağa çıkmamalı ve çıksak bile toplu alanlardan uzak durmalıyız. Çevremizdeki insanları ve sevdiklerimizi korumak için tedbir alalım. Evde ve işyerlerinde sıklıkla dezenfekte çalışmaları yapmalı kendimizi gelecek olan mikroplardan korumalıyız. Tüm vatandaşlarımızı yetkililerin uyarılarına uymasını ve dikkate almasını öneriyorum.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)