Abdullah Karapıçak, Vezirköprü İlçesinde Ziyaretlerde Bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve beraberindeki bir heyetle birlikte Vezirköprü ilçesine bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Yerel 22.06.2020, 19:22 15.07.2020, 00:25
Abdullah Karapıçak, Vezirköprü İlçesinde Ziyaretlerde Bulundu

Samsun Vezirköprü ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştiren MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve Dursun Gülünay, çilek bahçelerini gezdi çiftçilerler bir araya geldi.

Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz ile ilçedeki Kovid-19 salgını sürecini ve alınan önlemler hakkında bilgi alan Karapıçak; “Vezirköprü’de ki salgına yönelik tedbirleri yakından takip ettik. Tedbirler salgın ile mücadelede bir başarı getirdi. Bu süreçteki çabalarınız ve devlet adamı duruşunuzdan dolayı şahsınıza ve yerelde çalışan her kademedeki kamu çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından beraberlerindeki heyetle çilek ve ceviz bahçelerine geçerek çiftçilerle bir araya geldi. Burada kısa bir açıklama yapan Karapıçak; “Salgın sürecinde tarımsal üretimin önemini bir kat daha anladık. Tarımsal üretim anlamında Kovid-19 salgını tarımsal üretimin önemi ve iyi tarım uygulamalarının anlaşılması açısından bir fırsat oldu diyebiliriz. Görüyoruz ki insanlarımız şehirlerden köylerine dönme çabasında. Köylerimize yani kırsal mahallelerimize yapı izinleri neredeyse 4 kat artmış durumda. İnsanlarımız küçük de olsa kendi bahçesini yapma çabasına giriştiler. Bu tarımsal bilincin sürdürülebilir bir üretim anlayışına vesile olmasını diliyorum. Elbette ki; güvenli tarım ve iyi tarım uygulamaları ile birlikte” dedi.

“SAMSUN OLARAK GURUR DUYDUK”

Vezirköprü ziyaretlerinde Belediye Başkanı Sadık Edis’i makamında ziyaret eden İl Başkanımız, İlçe Başkanımız ve beraberindeki heyetin ziyaret sonrasında belediye başkanı, İl Başkanımıza Türk Patent ve Marka Kurumuna, Vezirköprü semaveri için coğrafi işaret alınmasının anısına Semaver hediye etti. Karapıçak; “Vezirköprü semaveri, diğer semaverlerden farklı olarak yuvarlak değil, yassı. Bu da bir farkındalık yaratıyor. Vezirköprü yassı semaverinin coğrafi işaret olarak tescili bir Samsunlu olarak bizleri mutlu etti. Sizleri de bu çabanızdan dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak,ziyaretlerinin son durağında ise İl Başkanımız ve beraberindeki heyet ceviz bahçesine geçerek ceviz üreticileri ile tarımsal faaliyetler ve salgın sürecindeki tarımın önemi konularında bilgi alışverişinde bulundu.

Yorumlar (0)