banner434

ADNAN ÖLMEZ ORTAOKULU BİLİM ŞENLİĞİ

Samsun Adnan Ölmez Ortaokulu Bilim Şenliği, 01-02 Ekim 2019 tarihlerinde Samsun Cumhuriyet Meydan'ında gerçekleştirildi.

Yerel 03.10.2019, 19:04
ADNAN ÖLMEZ ORTAOKULU BİLİM ŞENLİĞİ

Müdürlüğünü Halil BAYRAM' ın yaptığı; Samsun Adnan Ölmez Ortaokulu Bilim Şenliği etkinliği 01-02 Ekim 2019 tarihlerinde Samsun Cumhuriyet Meydan'ında gerçekleştirildi.

Bilim şenliği' nin tanıtım toplantısı,18 Eylül Çarşamba günü, saat 15:00 de Samsun Ömer Halis Demir Kongre Salonu'nda yapıldı.

Bilim Şenliği kapsamında; 30 Eylül Pazartesi günü Satranç Turnuvası,24 Eylül Salı günü 19 Mayıs Lisesi Konferans Salonu' da Prof. Dr. Sevgi KOYUNCU ve 30 Eylül Pazartesi günü Prof. Dr. Nazmi POLAT bilimsel çalışmalarla ilgili öğrencilerle söyleşi yaptılar.

Projenin açılışı ise; 01 Ekim Salı günü, Saat 10:00 da gerçekleştirildi. Proje uygulama süreci 01-02 Ekim olmak üzere 2 gün uygulandı.

Ayrıca proje kapsamında; planetaryum gezileri, çeşitli sportif ve sanatsal faaliyetler de yapıldı.

01- 02 Ekim günlerinde; Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen proje uygulamasında, 29 Atölye, 92 Stand yer aldı.

Proje sırasında; Samsun da bulunan bir çok kurum ve kuruluştan destek alındı. Bilim şenliğine, Samsun ve Samsun dışında bulunan tüm öğrenciler ve halk davet edildi.

BİYOLOJİ ATÖLYESİ' NDE YEŞİLDİLLİ KERTENKELE !

Samsun İlkadım Adnan Ölmez Ortaokulu Bilim Şenliği' nin 2. ci günü  ( 02 Ekim 2019 Çarşamba ) günü, Cumhuriyet Meydanı' nda çok sayıda Bilim Atölyesi ve standlar  kuruldu.

Bu standlardan biri de Samsun OMÜ, Biyoloji Bölümü, Dr. Melek ÖZPIÇAK' ın BİYOLOJİ ATÖLYESİ’ nde, ziyaretçilere kavanoz içindeki yeşil dilli kertenkelenin öyküsünü anlattı.

Yeşildilli yılan, Bilim Atölyesinde oldukça dikkat çekip, ilgi gördü.

Haber : Oktay ZERRİN- Samsun

Yeşil dilli kertenkelenin videosu: 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)