Alexa

Ahmet Ünal: Halkın geçim sıkıntısı had safhada

Ekonominin büyük bir riskle karşı karşıya olduğunu belirten İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal, “Muhalefetin gündemi ekonomi ve halkın geçim sıkıntısı olmalı.” dedi.

Ahmet Ünal: Halkın geçim sıkıntısı had safhada

Türkiye’nin adım adım bir ekonomik krize sürüklendiğini belirten Ünal, “Ekonomi bilimdir, hamasetle yönünü değiştirmek mümkün değildir. Kötü yönetimden kaynaklanan ve siyasi boyutları da bulunan bu tablonun ortadan kalkması için alınması gereken tedbirler alınmamaktadır” dedi.

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan kurtulacak potansiyele sahip olduğunu ifade eden Ahmet Ünal, “Yapılması gereken üretim ekonomisine zaman yitirmeden geçmektir. İthalata ve borca dayalı model iflas etmiştir, Türkiye yeniden kendi kendine yetme hedefiyle ve bir seferberlik ruhuyla bu tablodan çıkabilir” diye konuştu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre Türkiye ekonomisinin 2018'in son çeyreğinde % 3 daraldığını, 2018'deki toplam büyüme oranının ise % 2,6 olduğunu hatırlatan Ünal, “Bu tablonun sorumluları vatandaşın bir numaralı sorunu olan geçim sıkıntısını gündemden düşürmek için yapay tartışma ve kavgalardan medet ummaktadırlar. Muhalefet partileri bu oyuna gelmemeli ve vatandaşın asıl gündemi olan ekonomiyi ve had safhadaki geçim sıkıntısını işlemeye devam etmeliler.” dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
abuzittin killifirca
abuzittin killifirca - 7 ay Önce

affffffffff

Huriye can
Huriye can - 7 ay Önce

Selamun aleykum hepinize emeyinize yureyinize sağlık bütün sozlerinize katiliyorum gun birlik beraberlik gunu şaha kaldirdigimiz gibi dusurmeyide bilirizbizi bukadar basit görüp incitmesinler yillarca arkalarinda dur duk onlar bizden defalarca or istediler ve biz verdik simdi siea bizde ilk defa birlikte ve beraber esit yasa esit af diyoruz mahkumkarimizla aynısofrada buluşmak dileği ile Allah yardımcımız olsun

banner325