Alexa

AKP İLKADIMDA ÇIRPINDIKÇA BATIYOR

Seçim yaklaştıkça İlkadım’da başarılı olamayacağını anlayan AKP, son bir umut ile bel altından vurmaya başladı.

 AKP İLKADIMDA ÇIRPINDIKÇA BATIYOR

Seçim yaklaştıkça İlkadım’da başarılı olamayacağını anlayan AKP, son bir umut ile bel altından vurmaya başladı. En son yayınlanan anketlerde MHP’nin 10 puandan fazla önde olduğunu gören AKP çevreleri uydurma senaryolarla kamuoyunu yönlendirmeye çalışıyor.

AKP’ye yakın yayın organlarında belediyenin yaptığı harcama makbuzları alenen yayınlanıyor. Sayıştay denetçileri tarafından sürekli denetlenen ve hakkında hiçbir suç isnadı bulunmayan İlkadım Belediyesi hakkında yolsuzluk-usulsüzlük algısı oluşturulmaya çalışılarak Necattin DEMİRTAŞ’ın güvenilir imajı zedelenmeye çalışılıyor. Devletin resmi evraklarını el altından çalarak yayınlama yüzsüzlüğünü gösteren bu çevreler halktan beklediği desteği bulamadı. İlkadımlılar, Necattin DEMİRTAŞ’a çamur atmaya kalkanlara yüz vermedi.

Belediyede yolsuzluk yapılıyor diye feryat ederek bir netice elde edemeyenler, ikinci hamle olarak kargaların bile güleceği istatistikler yayınlamaya başladı. Güya son anketlere göre AKP 1., CHP 2., MHP 3. sıradaymış. CHP’lileri partilerine sahip çıkmaya davet eden AKP’li siteler seçimin AKP ile CHP arasında geçeceği propagandasını yapmaya çalışarak MHP’nin oylarını düşürme ve aradan sıyrılma gayreti içindeler. İlkadım’da yaşayanlar şunu açıkça görüyor ki Necattin DEMİRTAŞ’ın dürüst ve ilkeli bir başkan olduğu konusunda halkta büyük bir teveccüh var. Bu da belediye seçiminde Necattin DEMİRTAŞ ile en yakın rakibi arasındaki oy farkının 10 puandan fazla olmasını sağlıyor. Aç tavuğun kendini darı ambarında görmesi misali kendini birinci MHP’yi üçüncü parti ilan edenler Pazar gecesi ne kadar komik duruma düştüklerini görecekler. Bu haberleri sitelerinde sürmanşete taşıyanlar da bu saatten sonra nasıl gazetecilik yapacaklar bilinmez.

Siyasette sonuç almak önemlidir ancak sonuca ulaşmak için her yol mübah değildir. İnsanları karalamaya çalışarak, yalan haberler üreterek, iftira atarak bir yere varmaya çalışanlar 30 Mart’ta ağır bir tokat yiyerek siyaset sahnesinden silinecekler.

Bülent ÖZDEMİR

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 22:35
YORUM EKLE