Alexa

AKP'li belediye Rize'de MHP seçim bürosunu mühürledi

Rize’de Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) seçim irtibat bürosu, AKP'li Belediye tarafından mühürlendi. Partililer bu olayı kara bir leke olarak değerlendirdi.

AKP'li belediye Rize'de  MHP seçim bürosunu mühürledi
Rize’de Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) seçim irtibat bürosu, AKP'li Belediye tarafından mühürlendi. Partililer bu olayı kara bir leke olarak değerlendirdi.

AK Parti'li Rize Belediyesi zabıta ekiplerince ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlendi. Büro önünde saatlerce bekleyen partililer mührü kırarak içeriye girdi.

MHP Rize milletvekili adayı Osman Cem Kazmaz, 7 Haziran'da yapılacak seçimler için aylar öncesinden il merkezinin en işlek caddesi üzerinde bulunan bir düğün salonunu kiraladı. Kazmaz, salonu MHP bayraklarıyla donattırarak partisinin seçim irtibat bürosu olarak kullanmaya başladı. Sabah saatlerinde büro önüne gelen partililer kapıların mühürlenmiş olduğunu gördü. Bunun üzerine AK Parti'li Rize Belediyesi’nden, yetkilileri arayan partililere, düğün salonunun ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlendiği söylendi. Saatlerce kapı önünde bekleyen partililer daha sonra kapılardaki mühürleri kırarak içeriye girdi.

"DEMOKRASİ TARİHİNE KARA LEKE OLARAK GEÇECEK"

Yapılan mühürleme işlemine tepki gösteren MHP Rize milletvekili adayı Osman Cem Kazmaz, AK Parti'li belediye tarafından yapılan bu mühürleme işleminin, demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçeceğini söyledi.

Kazmaz, şunları kaydetti: "İleri demokrasi masallarının, 2023 Türkiye’sinin nasıl bir hezeyan olduğunun, insanların nasıl bir dikta rejimine gittiğinin çok güzel örneğini AKP’li belediye bize göstermiştir. Biz burayı aylar öncesinden kiralamışız ve elimizde kontratımız var. Parasını peşin ödemişiz ve yaklaşık 1,5 aydır burada seçim faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Ne yapacağını şaşıran, sandıkta 7 Haziran'da sonunun geldiğini gören AKP zihniyeti, paniğe kapılarak Rize’de belediyeye talimat vererek gece talimatında seçim büromuzu mühürlemiştir. Fiilen seçim çalışmalarımızı engellemeye çalışmaktadırlar. PKK ortağı olan AKP’nin sonu gelmiştir. Durumu MHP Genel Merkezi’ne bildirdik. Seçim büromuz, ruhsatsız düğün salonu diye kapatılmıştır. MHP’nin bayraklarından söylemlerinden ve 3 hilalden rahatsızlık duyan zavallıların eseridir bu. Bu davranışı kınıyoruz."
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2015, 13:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
füsun berk
füsun berk - 4 yıl Önce

seçimlere giderken böyle bir terbiyesizlik ancak onlara yakışır. ne yapmaya çalışıyorlar ortada. ne gerek var böyle bir şeye anlamak zor. düşmanın dahi olsa az şerefli olmalısın. velev ki belediye tarafından orası öncesinde bir kararla mühürlenecek olsa dahi böyle bir zamanda insan bunu yapmaz

fuat sert
fuat sert - 4 yıl Önce

akp'nin kafa yapısı bu ya neyi eleştiriyorsunuz. adamlar sizin önünüzü kesmek için elindeki gücü kullanıyor.