Alexa

AKP odun dağıtıyor iddiası adliyeyelik oldu

Milliyetçi Hareket Partisi, Belediyenin sosyal yardımlaşma ekiplerinde odun dağıttıklarını iddia ederek şikayetçi oldu.

AKP odun dağıtıyor iddiası adliyeyelik oldu
banner327
 Milliyetçi Hareket Partisi, Kahramanmaraş'ta Belediyenin sosyal yardımlaşma ekiplerince odun dağıttıklarını iddia ederek şikayetçi oldu.  

Kahramanmaraş’ta, yaklaşan 30 Mart yerel seçimleri öncesi Belediye Sosyal Yardımlaşma ekiplerinin, Ak Parti belediye başkan adayları adına izinsiz ve irsaliyesiz kamyonetlerle mahallerde erzak yardımı yaptığı iddiasında bulunan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) üyeleri, olayla ilgili karakola suç duyurusunda bulundu. Şikâyet üzerine harekete geçen polis, yardım yüklü kamyonete el koyarak sürücünün ifadesini aldı.

MHP'DEN TEPKİ

Seçime sayılı günler kala gece yardımında bulunulmasına tepki gösterenMHP Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Bastırmacı, “Senenin 365 günü yardım dağıtılabilir, vatandaşlarımızın bu yardımları almasında da bir sorun yok. Buna karşı değiliz fakat böyle bir seçim atmosferine girmişiz, şurada 15 gün kalmış yardımlarla birlikte tüm mahallelerde baskı yaparak yardımın yapılmasını kınıyoruz.” diye konuştu.

"PARA DAĞITIRKEN GÖRÜNTÜLER VAR"

Para dağıtılırken görüntülerin bulunduğunu söyleyen Bastırmacı, “Arkadaşlarımızın ellerinde para dağıtılırken görüntüler var. Karakola müracaat ettik, tutanaklar elimizde. Biz savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz. Ak Parti hükümetinin ve ona bağlı belediyelerinin ve yandaşlarının ortaya koymuş olduğu yardım dağıtma işini Dulkadiroğlu bölgesinde yine her zaman olduğu gibi erzak ve para yardımı dağıtılmaktadır. Biz yardımların dağıtılmasında herhangi bir sıkıntımız yok. Vatandaşımızın en doğal hakkıdır. Sosyal devlet anlayışıyla dağıtılabilir ama yanında parayla birlikte ve seçim ortamında böyle bir şeyin dağıtılmasını maalesef üzüntüyle karşılamaktayız. Arkadaşlarımızın tespit ettiği ve üzerindeki yüklerle birlikte karakola getirilerek savcılığa suç duyurusunda bulunarak ve kamyonlarında yine irsaliyelerinin olmadığı, fatura bilgilerinin olmadığı tespit edildi. Bunun için biz gerekli işlemin yapılması için savcılığa başvurduk, yine maliyeye de başvuruda bulunarak seçimlerin olduğu bir dönemde insanlarımızı küçümseyici hareketleri kınıyoruz.” açıklamasında bulundu.

BELEDİYE BAŞKANININ İSMİ VAR İDDİASI

MHP Dulkadiroğlu Merkez ilçe başkanı Mustafa Akpınar da, belediye görevlilerinin dağıttığı resmi evraklarda AK Parti’nin 12 Şubat Belediye Başkan Adayı Hanefi Mahçiçeğin isminin olduğunu öne sürdü.


Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2014, 12:30
YORUM EKLE