Alexa

AKP Seçim Çalışmalarında Devlet imkanlarını kullanıyor

Haberimsen gazetesinden Ali Osman Önder'in haberine göre, Sivas'ta, belediye’nin resmi aracı Akp’nin seçim aracı yapıldı.

AKP Seçim Çalışmalarında Devlet imkanlarını kullanıyor

Uzun zamandan beri muhalefetin 'Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun devlet olanaklarını kullanarak seçim çalışması yapıyorlar' söylemiyle birebir örtüşen bir haber gündeme oturdu.

RESMİ PLAKALI ARAÇ SEÇİM ARACI YAPILDI

Haberimsen gazetesinden Ali Osman Önder'in haberine göre, Sivas'ta, belediye’nin resmi aracı Akp’nin seçim aracı yapıldı. Sivas’ın AKP’li Altınyayla Belediyesine ait resmi plakalı aracın üzeri parti logoları ve sloganlarıyla giydirilerek AKP’nin seçim aracı yapıldı.


'BAŞKASI YAPSA KULA HAKKI OLURDU. AKP YAPINCA NİYE KUL HAKKI OLMUYOR?'

Bazı vatandaşlar bu duruma tepki göstererek resmi plakalı araçları seçim çalışmalarında kullanmak adet haline getirildi. “Resmi araçlarda her vatandaşın hakkı var, bu araçları seçim aracı yapmak doğru değildir, kabul edilemez kaldı ki başka bir partinin belediyesi resmi aracı parti aracı yapmış olsaydı kul hakkı denilirdi peki AKP yapınca neden kul hakkı olmuyor” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2015, 14:32
YORUM EKLE